АТ ”ЗАлК” не буде виплачувати понад 39 млн доларів США за договором позики — прокуратура

АТ ”ЗАлК” не буде виплачувати понад 39 млн доларів США за договором позики — прокуратура

”ЗАлК” не буде виплачувати понад 39 млн доларів США за договором позики
ЗАЛК, 12.04.2023. Фото: Facebook/ Фонд державного майна України

Господарський суд Запорізької області ухвалив рішення, яким відмовив у задоволенні позовної заяви компанії-нерезидента щодо стягнення 39 млн доларів США з АТ "Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату".

Про це повідомили у пресслужбі Запорізької обласної прокуратури.

"Ще у червні 2015 року компанія-нерезидент звернулась до суду з позовом про стягнення з АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» заборгованості за договором позики у сумі 39  млн доларів США, що еквівалентно 835 млн грн", — йдеться у повідомленні пресслужби.

Також у Запорізькій обласній прокуратурі повідомили, що суд задовольнив зустрічний позов АТ ”ЗАлК” про визнання договору позики недійсним.

Суд погодився з тим, що перераховані на користь державного підприємства кошти призначались для його модернізації у якості інвестицій.

"Однак отриману позику за цільовим призначенням товариство не використало. Надалі ці кошти колишнім власником контрольного пакету виведено на рахунки компаній, пов’язаних та афілійованих із однією з найбільших металургійних корпорацій держави-окупанта, кінцевим бенефіціаром якої є російський олігарх", — йдеться в матеріалах прокуратури.

Що відомо про АТ ”ЗАлК”

АТ ”ЗАлК” був єдиним в Україні підприємством, що виробляв одночасно алюміній та основну сировину для його виробництва — глинозем.

З лютого 2023 року 97,5% акцій підприємства належить державі, тож Фонд державного майна разом з новим менеджментом «Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату» готує підприємство до приватизації.

Раніше контрольний пакет акцій 97,5% належав російському олігарху Олегу Дерипаски. Та у 2015 році держава в результаті судового процесу повернула 68%-ий пакет акцій в державну власність, передавши його в управління Фонду держмайна. Решту акцій (29,5%) в лютому 2023 року стягнув в дохід держави Вищий антикорупційний суд за позовом Мінюсту.

10 січня 2023 року наглядова рада АТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" прийняла рішення розірвати контракт з виконуючим обов'язки генерального директора Кізіловим Сергієм Борисовичем та призначила генеральним директором Павленка Сергія Івановича.

У 2022 році комбінат отримав збиток 59,3 млн грн, повідомили у Фонді держмайна України.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок