Огляд авто і багажу: собаки столичної митниці тренувалися шукати заборонені предмети

Огляд авто і багажу: собаки столичної митниці тренувалися шукати заборонені предмети

Київські митники показали, як тренують собак шукати наркотики і боєприпаси
Тренування кінологічних команд Київської митниці, Київ, 9 листопада 2023 р. Фото: Київська митниця/Facebook

Кінологи столичної митниці провели чергові тренування службових собак. Свої вміння в пошуку наркотиків та зброї демонстрували 5 чотирилапих помічників митних інспекторів. Цього разу вишкіл організували спільно з командою кінологів Держприкордонслужби.

Про це йдеться у дописі Київської митниці у Facebook.

Бельгійські вівчарки Харді та Нора, фокстер'єр Грета, лабрадор-ретривер Юта і спанієль Рем тренувалися в умовах, максимально наближених до реальних: шукали схованки у валізах та ящиках, обстежували автобус та вантажне авто. Собаки розвивали здатність нюхових рецепторів відчувати наркотичні чи психотропні речовини, а також зброю і боєприпаси.

Цього разу кінологи використовували для закладок не імітатори запахів, а оригінальні заборонені речовини та зброю.

5 службових собак впоралися з поставленими завданнями і підтвердили, що їхні вміння не залежать від погодних умов.

Плановий вишкіл песиків із митниці провели у межах спільних тренувань з кінологічними командами прикордонників з окремого контрольно-пропускного пункту "Київ".

"Лише постійна практика та досвід працювати за різних умов та обставин дозволяють службовим собакам відповідати своєму статусу", — наголошують у Київській митниці.

Наприкінці жовтня службові собаки столичної митниці тренувалися спільно з кінологами поліції на базі Житомирської академії поліції.

Що відомо про роботу службових собак на Київській митниці

На Київській митниці собака зреагувала на наркотики у цукерках. Бельгійська вівчарка Харді спрацювала на два міжнародні експресвідправлення з майже ідентичним вмістом — жувальними цукерками, картриджами та рідиною до електронних сигарет. Фахівці виявили у їхньому складі наркотичні речовини.

Харді працює на усіх пунктах пропуску Київської митниці, зокрема, на підприємствах поштового зв’язку, в аеропортах, відділах митного оформлення вантажного транспорту. Її тренерка каже, що характер собака має "просто скажений".

Київські митники завадили відправленню з України компонентів зброї у міжнародних посилках. Заборонені предмети допоміг виявити службовий пес — фокстер’єр Грета. Деталі до рушниць знайшли у 5 пакунках, приготованих до пересилання за кордон.

У посилці, яка прямувала з Рівного до Кувейту, службова собака зреагувала на бурштин вагою 330 грамів.

На початок