Півтора місяця нестерпного болю: кримського політв’язня Сейдаметова прооперували після тривалого очікування

Півтора місяця нестерпного болю: кримського політв’язня Сейдаметова прооперували після тривалого очікування

Півтора місяця нестерпного болю: кримського політв’язня Сейдаметова прооперували після тривалого очікування
Кримський політв'язень Ленур Сейдаметов. Фото: Кримська солідарність

Засудженого на 13 років ув'язнення фігуранта третьої Сімферопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Ленура Сейдаметова після півтора місяця очікувань прооперували. У нього були сильні болі у нижньому відділі хребта та нещодавно виявили кісту Бейкера в колінному суглобі.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець з посиланням на інформацію від дружини Ленура - Аджире Сейдаметової.

"У чоловіка були жахливі болі в нижньому відділі хребта, які турбували його тривалий час. Але проводити обстеження та операцію, якої він потребував, у в’язниці №2 м. Єлець Липецької області не поспішали", — написав він.

За словами омбудсмана, зі 189 українців, яких Росія утримує в місцях позбавлення волі за сфабрикованими справами, щонайменше 21 ув'язнений потребує негайного лікування.

Він наголосив, що за міжнародним гуманітарним правом медичну допомогу повинні надавати вчасно та у необхідному обсязі. В іншому випадку, це порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод — "Заборона катування", відповідно до якої ненадання належної меддопомоги дорівнює тортурам.

"Світова спільнота, міжнародні правозахисні організації мають посилити тиск на Росію з вимогою доступу до місць утримання всіх незаконно ув’язнених громадян України та негайного їх звільнення!", — зауважив Лубінець.

Що відомо про Ленура Сейдаметова

  • До арешту кримський татарин працював продавцем на ринку, згодом будівельником і зубним техніком, а з 2020 року займався вантажоперевезенням в окупованому Сімферополі.
  • 17 лютого 2022 року Сейдаметова затримали після масових обшуків. Також тоді затримали Тимура Ялкабова, Азамата Еюпова, Яшара Шихаметова, Ернеста Ібрагімова та Олега Федорова. Їм інкримінували статтю 205.5 КК РФ, статті 30 та 278 КК РФ.
  • 22 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Тимура Ялкабова та Ленура Сейдаметова до 17 і 13 років у колонії суворого режиму. Справу розглядали три судді — Роман Сапрунов, Ризван Зубаіров, Сергій Гришин.
  • За матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт та не закликали інших до здійснення терористичних дій. Захист та підсудні називають процес сфабрикованим і пов'язують арешти з висловленням громадянської позиції та публічною критикою силових структур за репресії щодо інших кримських татар.
  • 10 січня 2023 року Сейдаметова етапували до в'язниці міста Єлець Липецької області із СІЗО Новочеркаська після розгляду апеляції на вирок російського суду.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок