На Тернопільщині опалюють лікарню від спиртзаводу

На Тернопільщині опалюють лікарню від спиртзаводу

Лікарню опалюють від спиртзаводу
Бучач. Фото: Суспільне Тернопіль

Терапевтичний корпус Бучацької міської лікарні на Тернопільщині опалює спиртзавод. У 2021 році від приміщення заводу проклали теплотрасу до лікарні. Тому за опалення не платять та економлять півмільона гривень.

Про це Суспільному розповів міський голова Віталій Фреяк.

За словами завгоспа лікарні Івана Скиби, гаряча вода із спиртзаводу нагріває воду в лікарні.

"Вони теплу воду подають нам на теплообміник, стикується через металічну основу та нагріває нашу воду. Їхня вода повертається на завод для охолодження, а нам нагріває воду та повністю забезпечує лікарню опаленням. Нам достатньо їхньої температури навіть у морози".

Завгосп
Іван Скиба. Фото: Суспільне Тернопіль

Корпус раніше опалювали твердим паливом — дровами та вугіллям. Твердопаливний котел зберігають.

"Якщо в нас виникає проблема, що спиртзавод виключає опалення, то нас попереджують заздалегідь. На другому корпусі ми маємо кочегарів, ми можемо забезпечити, маємо заготовлені дрова та вугілля. У разі такої потреби, то ми можемо самі опалювати".

Заступник директора Бучацького мальтозного заводу Олександр Гулько розповів, гаряча вода на заводі в надлишку.

"Мальтозним заводом підведено труби, апарат працює, за рахунок цього тепла обігрівається приміщення. У виробництві застосовується апарат циркуляції води, вона нагрівається та її потрібно охолоджувати, ми охолоджуємо в градільні нашій та за рахунок цього підключення вода охолоджується. Нам повертається вже холодніша вода".

Олександр Гулько
Олександр Гулько. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Олександра Гулька, вирішили обігрівати лікарню безкоштовно.

"До нас звернулися з проблемою, що є в лікарні погана котельня, не достатньо тепла акумулює і ми погодилися це зробити. Звичайно затрати є, бо вода качається по системі, то є затрати, але ми пішли на ці затрати, щоб в лікарні було тепло".

Заступниця директора з лікувальної роботи Оксана Вишневська каже, медзаклад розрахований на 100 пацієнтів.

"Терапевтичний корпус Бучацької міської лікарні має 3 поверхи, на першому та другому поверхах є терапевтичне й неврологічне відділення, де лікуються люди з відповідними потребами, а на третьому поверсі у нас дитяча консультація".

Лікарка
Оксана Вишневська. Фото: Суспільне Тернопіль

У Бучацькій міській лікарні є 4 корпуси, розповів голова Бучацької громади Віталій Фреяк. За опалення корпусу, який під’єднаний до спиртзаводу, не оплачують.

Лікарня
В одній з лікарняних палат. Фото: Суспільне Тернопіль

За його словами, громада економить півмільйона гривень за один опалювальний сезон.

"Цей проєкт було реалізовано 2 роки тому. Ми розуміло, що є надлишок тепла при виробництві спирту, його потрібно було кудись дівати, тому вирішили провести теплотрасу до нашого корпусу лікарні та за рахунок тепла, яке виробляється під час виробництва спирту, ми опалюємо наш корпус лікарні. Ми економимо на робочій силі, бо нам не потрібно стільки працівників та, відповідно, економимо на теплі, бо тепло нам дає мальтозний завод".

Голова Бучацької громади
Віталій Фреяк. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок