"Оборонні індустрії — це м’язи вільного світу": Кулеба закликає G7 співпрацювати щодо зброї

"Оборонні індустрії — це м’язи вільного світу": Кулеба закликає G7 співпрацювати щодо зброї

"Оборонні індустрії — це м’язи вільного світу": Кулеба закликає G7 співпрацювати щодо зброї
Дмитро Кулеба на зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії, Брюссель, 8 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Кулеба/Х

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 8 листопада на зустрічі міністрів "Групи Семи" запропонував розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї.

Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ.

Міністр подякував країнам G7 за підтримку України та наголосив, як важливо просувати й надалі Формулу миру президента Володимира Зеленського.

А також Кулеба звернув увагу міністрів закордонних прав "Групи Семи", що важливо підтримувати Київ військово та нарощувати обсяги спільного виробництва зброї та боєприпасів. Це необхідно для України, але також треба для зміцнення обороноздатності партнерів.

"Час створити спільний простір оборонних індустрій держав-членів «Групи семи», Європейського Союзу та держав-кандидатів на членство в ЄС. Оборонні індустрії — це м’язи вільного світу і ми маємо їх накачати якомога швидше. Цього потребує реальність. Я закликаю вас розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї", — каже український посадовець.

Очільник МЗС нагадав про успішне проведення у вересні в Україні Міжнародного форуму оборонних індустрій, де брали участь 252 компанії з понад 30 країн світу.

Що відомо про Форум оборонних індустрій

Президент Володимир Зеленський 23 серпня заявив, що Україна готується провести Форум оборонних індустрій, аби продемонструвати свої виробничі потужності та залучити оборонні підприємства партнерів до співпраці.

16 вересня глава держави розповів про Форум: "Наше завдання абсолютно очевидне — дати всі можливості Україні виробляти зброю й снаряди, дати сучасні технології, щоб мати надійний захист від будь-яких форм агресії. Та, окрім цього, звичайно, поширити наш досвід захисту, досвід української оборони серед союзників і партнерів".

Форум відбувся 29 вересня. На заході президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій, до якого можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що західні виробники зброї завдяки Україні отримують унікальні переваги на ринку для вдосконалення своїх зразків і для створення нової потужнішої зброї.

Генеральний директор Baykar Халук Байрактар повідомив, що компанія інвестує 100 мільйонів доларів у три проєкти в Україні.

На початок