Країни G7 залучать свої приватні сектори до відбудови України й не будуть розморожувати активи РФ

Країни G7 залучать свої приватні сектори до відбудови України й не будуть розморожувати активи РФ

G7 залучить приватні сектори до відбудови України й не розморожуватиме активи Росії
Міністри закордонних справ країн G7, 8 листопада 2023 року. Фото: AP Photo/Eugene Hoshiko, Pool

"Група Семи" підписала заяву голів МЗС, у якій ідеться, що вона допомагатиме відновлювати українську економіку та не розморозить активи РФ, доки та не відшкодує Україні збитки.

Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ "Групи Семи" від 8 листопада.

У заяві учасники G7 декларує, що Росія має припинити свою агресію та відповідати за всі свої дії проти міжнародного права. Зокрема, РФ мусить відшкодувати збитки, завдані Україні.

"Ми підтверджуємо, що, згідно з нашими правовими системами, активи Росії в нашій юрисдикції залишатимуться заблокованими, доки РФ не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні", — пишуть глави МЗС.

Також міністри підтримують притягнення винних до відповідальності через Міжнародний кримінальний суд.

"Ми підтверджуємо свою готовність підтримувати негайне, середньострокове та довгострокове відновлення та реконструкцію України", — додають представники "Групи Семи". Країни також працюють над залученням приватних секторів до відновлення економіки України.

Водночас G7 підкреслила важливість реформ, особливо у боротьбі з корупцією, реформування судової системи, децентралізації та просування верховенства права.

Країни "Групи Семи" (G7) — Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США —  і Європейський Союз зустрічаються в Токіо 7-8 листопада, щоб обговорити такі питання, як війна Росії в Україні та війна в Ізраїлі.

Зокрема, очільниця МЗС Японії Йоко Камікава 7 листопада заявила, що загострення конфлікту на Близькому Сході не вплине на підтримку України в її війні з Росією з боку “Групи Семи” (G7).

На початок