Три дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів. У Херсоні вперше пройшов "ГогольFest Dream"

Три дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів. У Херсоні вперше пройшов "ГогольFest Dream"

Три дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів. У Херсоні вперше пройшов "ГогольFest Dream" Світлина: Суспільне Херсон

7 вересня чартерним потягом повернулися до Києва учасники всеукраїнського фестивалю "ГогольFest Dream", який проходив у Херсоні вперше. За словами піар-менеджерки Марії Мороз, фестиваль за три дні охопив до 5 тисяч людей у різний час на різних локаціях. Суспільне відстежувало події протягом усіх трьох фестивальних днів.

Відкрився "ГогольFest Dream" вечірнім перформансом зі світловим шоу "І корабель пливе..." на Трофейному мосту у Гідропарку. Частина глядачів могла спостерігати за сценою з води, розмістившись на катерах і човнах, частина – з берега.

За словами глядачки Людмили Рєзнікової, задуму заходу вона не зрозуміла – артистів вона так й не побачила. Як виявилось, заявленого гурту "DakhaBrakha" і справді не було на сцені, а світлове шоу супроводжувалось фонограмою. Про це херсонці дізналися наприкінці дійства.

"Там був шторм. Поки ми йшли на кораблях, іще було більш-менш, а там був буревій. Тому довелося відключити апаратуру. Щоб її налаштувати, було потрібно більше, ніж півтори години", - пояснив організатор фестивалю Максим Демський.

Другий фестивальний день розпочався в Urban CAD. Події відбувались і на подвір'ї, і в ангарі. У Dark Side презентували інсталяцію "Alambari". Це цифровий проєкт, створений під час карантину. "Alambari" – назва альбому гурту "DakhaBrakha", розповідає куратор театральної, перфомативної та цифрової програм фестивалю Андрій Палатний:

"У цьому проєкті взяли участь 150 людей з різних країн. Концепція: "Твій гаджет – твоя сцена". Реєструєшся на сайті, отримуєш сценарій і вдома граєш виставу, яка транслюється у Zoom".

3 дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів: у Херсоні вперше відбувався "ГогольFest Dream"Світлина: Суспільне Херсон

У проєкті "Alambari" взяли участь 150 учасників з різних країн

Третього дня в Urban CAD президент фестивалю Влад Троїцький проводив лекцію "Dream – мрія чи сон":

"Наша ідея – максимально розбудити місто, відкрити саме місто для міста. Відчуття застиглої середземноморської культури південного міста, не такого розкрученого, як Одеса, але зі своїм шармом і дивовижними людьми... Нас сюди запросили губернатор і USAID, американська компанія, яка чомусь займається об’єднанням України".

На головній сцені театру імені Миколи Куліша була представлена опера-реквієм "Йов". У театрі-кафе гості фестивалю прослухали камерну оперу Василя Стуса "Перехожий".

3 дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів: у Херсоні вперше відбувався "ГогольFest Dream"Світлина: Суспільне Херсон

Акторка театру "Дах" Софія Баскакова під час виконання камерної опери Василя Стуса "Перехожий"

Головне завдання на сцені – передавати слова Василя Стуса, співати, розповідає акторка Софія Баскакова. Дівчина співала без перерви півтори години:

"Для мене ця вистава – це спроба навчання і спроба воскресити Стуса. В кожному є велика людина і майже кожен не хоче її бачити. І я теж".

О 18:00 біля готелю "Фрегат" почався завершальний концерт, на якому виступили гурти "Вагоновожаті", "Вінок", Dakh Daughters і обіцяні організаторами у перший день Dakha Brakha. Глядачі спостерігали за концертом з балконів готелю.

3 дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів: у Херсоні вперше відбувався "ГогольFest Dream"Світлина: Суспільне Херсон

Концерт за часті "Вагоноважатих", "Вінка", Dakh Daughters та Dakha Brakha можна було спостерігати з готелю "Фрегат"

"Це прекрасно, що мистецтво шукає інші шляхи у період карантину, і "ГогольFest" зробив цей вертикальний концерт, привіз Dakh Daughters і Dakha Brakha!" – говорить глядачка Інга Заславська.

Наступне місто, куди вирушить "ГогольFest", – Фастів, потім – Дніпро, розказав Влад Троїцький.

3 дні фестивалю, 5 тисяч відвідувачів: у Херсоні вперше відбувався "ГогольFest Dream"Світлина: Суспільне Херсон

Dakha Brakha таки виступали на "ГогольFest Dream" у Херсоні

Що відомо

Автори: Оксана Хлєбус, Ксенія Сіліна, Наталя Тимофєєва, В’ячеслав Ходус, Володимир Чепинога, Григорій Шматко, Олександр Шепель.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди