Перейти до основного змісту
Україна врятувала із Гази громадян Молдови, Франція виділяє 200 млн євро для ЗСУ — головні новини ранку 8 листопада

Україна врятувала із Гази громадян Молдови, Франція виділяє 200 млн євро для ЗСУ — головні новини ранку 8 листопада

Україна врятувала із Гази громадян Молдови, Франція виділяє 200 млн євро для ЗСУ — головні новини ранку 8 листопада
. Солдат Нацгвардії під час бойової підготовки на військовому полігоні, 3 листопада 2023 р., фото: AP

Франція виділить 200 млн євро для української армії; Україна допомогла евакуювати громадян Молдови із Сектора Гази; США запровадили санкції за постачання електроніки до РФ та Польща уклала угоду з Британією на постачання систем ППО — Суспільне підготувало головні новини ранку 8 листопада.

1. Україна допомогла евакуювати громадян Молдови із Сектора Гази

Президентка Молдови Майа Санду повідомила, що із Сектора Гази вдалося вивезти 36 громадян Молдови та подякувала за це президенту України та очільнику Румунії. Відомо, що громадян Молдови доставлять до Бухареста разом із громадянами Румунії спеціальним рейсом, організованим румунським МЗС. Потім автобусом їх перевезуть до Молдови.

Контекст: 7 листопада із Сектору Гази почали евакуацію громадян України, звідти випустили першу групу людей. За словами місцевого жителя, станом на 17:00 вдалося евакуювати близько 20 людей. Як повідомив Суспільному, посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, 101 громадянин України отримав дозвіл на евакуацію з Сектору Гази.

2. Франція виділить додаткові 200 млн євро на підтримку української армії

Уряд Франції виділить додатково 200 мільйонів євро до фонду підтримки, щоб українська армія могла закупити французьку техніку. Про це повідомив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню перед Національними зборами.

Контекст: 3-го листопада Міністерство оборони України заявило про суттєве скорочення термінів постачання техніки та зброї в ЗСУ з 1 листопада. Тепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів (раніше військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів).

3. США запровадили санкції проти 7 фізосіб і 3 компаній за постачання електроніки до РФ

США запровадили експортні обмеження щодо семи фізичних осіб та трьох компаній за постачання електроніки подвійного призначення до Росії.

Стверджується, що вони були частиною складної глобальної схеми закупівель, яка незаконно отримувала та купувала на мільйони доларів електроніку подвійного призначення для кінцевих користувачів у Росії, включаючи афілійовані компанії з російськими військовими.

Деякі з електронних компонентів з однаковою маркою, моделлю та номером деталі, відправлені цими людьми, знайшли у захоплених російських платформах зі зброєю та засобах радіорозвідки в Україні, зокрема — у комплексі радіорозвідки "Торн-МДМ", комплексі радіоелектронної боротьби РБ-301Б "Борисоглібськ-2", легкій багатоцільовій керованій ракеті "Изделие 305Е", вертольотах Ка-52, безпілотних літальних апаратах "Орлан-10" і бойових танках Т-72Б3.

4. Польща купує у Британії системи ППО на 4 млрд фунтів стерлінгів

Польща підписала угоду про купівлю зенітних ракет і обладнання на суму 4 мільярди фунтів стерлінгів у британської оборонної компанії MBDA. Це найбільша комерційна угода, коли-небудь укладена між Великою Британією та Польщею.

Польща отримає вдосконалену систему протиповітряної оборони наземного базування, здатну запускати ракети для боротьби з повітряними загрозами, такими як крилаті ракети та винищувачі радіусом дії понад 40 кілометрів. Стверджується, що партнерство посилить протиповітряну оборону Польщі та сприятиме безпеці Європи під час війни Росії проти України.

Контекст: Повітряні сили Польщі 6 листопада отримали від Південної Кореї два легкі бойові винищувачі типу FA-50. Їх розмістять у місті Мінськ-Мазовецький. Це вже 9-й та 10-й винищувачі такого типу, що передала Південна Корея Польщі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок