"Ми так захопилися, що нас просили зупинитися". Історія 21-річного прикордонника, пораненого під час штурму під Бахмутом

"Ми так захопилися, що нас просили зупинитися". Історія 21-річного прикордонника, пораненого під час штурму під Бахмутом

21-річний прикордонник на позивний "Циба" несе службу на Донеччині у штурмовій бригаді. Він підписав контракт та долучився до бойового підрозділу на початку повномасштабного вторгнення. Наразі прикордонник проходить лікування після поранення, яке отримав під Бахмутом в Андріївці. Історія бійця — у матеріалі.

"У мене три дядьки та всі троє воюють. Один батько не воює, бо в нас мати по стану здоров'я. Батько теж би пішов. А так вся родина воює, захищає Україну".

Прикордонник на псевдо "Циба" зустрів повномасштабне вторгнення строковиком на кордоні з Росією. Наразі підписав контракт, пройшов навчання та доєднався до бойових підрозділів, які боронять країну на Донеччині.

Боєць розповідає, перший штурм провів разом з бійцями 3-ї штурмової бригади під Бахмутом в Андріївці.

"В перший бій пішли наші два прикордонники та троє людей з 3-ї ОШБ. Нам сказали зачистити квадрати з К-15 по К-20. Ми так захопилися, що на нас вийшли по радіостанції: "хлопці, зупиніться, ви уже на К-22!", а "Морпіх" каже: "та ми можемо ще". А хлопці кажуть: "не треба, бо попереду дуже багато їх", — розповідає боєць.

Військовослужбовець ДПСУ тренування Донецька область
Кадр з відео Державної прикордонної служби

"Циба" згадує, під час цього штурму проти українських військових працювали російські міномети, дрони, танк, авіація.

"У них по всій посадці викопані ями, нема окопів, просто ями. Вони по всій посадці, як мурахи сидять. Нори бувають, вони окопуються, як миші", — згадує "Циба".

Під час цього штурму військовий отримав поранення. 

"Прийшла група закріплення, ми відходили вже назад, і нас накрили газами. Коли почало дуже пекти лице і сльозитися очі, ми вже зрозуміли, що нас чимось травлять. Був якийсь рудий дим. Пахло відразу, як дихлофос. Потім плавлена пластмаса. Коли ми відходили, бо до нас не могла машина приїхати, потихеньку відійшли, йшли по посадці: прильот, спалах і все — темрява та прям біля мене снаряд упав. Мене відключило, мене знайшли. Обгорів, рука обгоріла, лице обгоріло, лопнули вушні перетинки", — згадує, як отримав поранення "Циба".

Військовослужбовець ДПСУ прикордонник "Циба" Донецька область
Військовослужбовець ДПСУ "Циба" лікується після поранення. Кадр з відео Державної прикордонної служби

Наразі боєць на псевдо "Циба" лікується. Каже, після відновлення повернеться до свого підрозділу на фронт.

Інформацію та відео до матеріалу надала Державна прикордонна служба.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок