Телемедицина в амбулаторії у деокупованому селі Рубці: яку меддопомогу надають місцевим жителям

Телемедицина в амбулаторії у деокупованому селі Рубці: яку меддопомогу надають місцевим жителям

В амбулаторії у прифронтовому селі Рубці Лиманської громади запрацював проєкт з телемедицини. Два рази на тиждень місцевих жителів за допомогою відеозв'язку консультують лікарі з різних міст України, за необхідності призначають ліки. Як лікарі консультують дистанційно, чим обладнана місцева амбулаторія та яку медичну допомогу надають жителям — у матеріалі Суспільного.

У сільській амбулаторії Рубців працюють дві медичні сестри, після звільнення села вони повернулися з евакуації та надають допомогу місцевим жителям.

Обслуговують п'ять населених пунктів громади — це більше півтисячі людей.

Телемедицина амбулаторія консультації Рубці Донецька область
Медична сестра Оксана Філатова, Рубці, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

"В маніпуляційній кімнаті, я можу зробити кардіограму, можу прокапати пацієнта, для цього в мене є ліки, або пацієнт приходить зі своїми ліками. Є в мене перев'язувальні матеріали, можу зробити перев'язку. Уколи ми робимо", — розповідає медична сестра Оксана Філатова.

Телемедицина амбулаторія консультації Рубці Донецька область
Маніпуляційний кабінет в амбулаторії, Рубці, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Найчастіше, каже Оксана Філатова, пацієнти звертаються зі скаргами на біль у серці та головний біль. Виїжджає медична сестра й додому до пацієнтів.

"Якщо це знаходиться на території Рубців після третьої, і людині погано, я виїжджаю та обслуговую ці виклики. Якщо я не справляюся, і людині досі погано, я викликаю швидку. Швидка (їде — ред.) від сорока хвилин до двох годин", — пояснює медична сестра Оксана Філатова.

Телемедицина амбулаторія консультації Рубці Донецька область
Амбулаторія у звільненому селі Рубці на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

У селі Рубці немає лікарів. За словами старости Рубцівського старостинського округу Ігоря Кряжева, у село раз на тиждень приїжджає сімейний лікар з організації "Міжнародний медичний корпус". Крім того, у населеному пункті запустили проєкт з телемедицини. Обладнання закупили благодійники. Прийом ведуть лікарі з різних міст України.

"Проконсультувати пацієнта дистанційно — це дуже зручно. Як із сімейним лікарем, так із вузьким спеціалістом — це ендокринолог, чи гастроентеролог. Можна отримати десять сеансів психотерапії. Це пацієнтам нашим дуже подобається", — розповідає медсестра.

Жителька Рубіців Ніна консультується з лікаркою відеозв'язком, їх потрібна допомога після інфаркту. Жінка повернулася у село наприкінці травня. Розповідає, отримує від лікаря призначення дистанційно, деякі ліки видають в амбулаторії безкоштовно.

Телемедицина амбулаторія консультації Рубці Донецька область
Жителька Рубців Ніна консультується з лікаркою дистанційно, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

"Я вже була на прийомі минулого вівторка, мені назначили лікування, я пролікувалася, прокапали мене дівчата, а тепер далі лікуватися. Нам щось із ліків дають, які є, а яких немає, їдемо в Ізюм та купуємо", — розповідає жінка.

Телемедицина амбулаторія консультації Рубці Донецька область
Жителька Рубців Ніна, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Медсестра Оксана Філатова додає, аптеки в селі немає, проте амбулаторія забезпечена всім необхідним для надання первинної медичної допомоги. Зараз амбулаторію опалюють обігрівачем, найближчим часом запустять котельню. Газопостачання в Рубцях відновили цьогоріч — в березні.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок