Вийшла друком остання книжка з серії "Реабілітовані історією. Тернопільська область"

Вийшла друком остання книжка з серії "Реабілітовані історією. Тернопільська область"

Вийшла друком остання книжка з серії "Реабілітовані історією. Тернопільська область" Федір Полянський

На Тернопільщині надрукували шосту книжку з серії "Реабілітовані історією. Тернопільська область". Тут представлені документальні матеріали, спомини, статті та нариси про репресії радянської влади в краї. Про це повідомив науковий редактор видання Петро Гуцал.

Також це видання містить біографічні довідки про невинно репресованих уродженців і мешканців області, що не увійшли в попередні книги.

"Хоча реабілітація невинних жертв політичного терору в колишньому СРСР почалася ще в другій половині 1950-х років, цей процес став безповоротним і системним лише в незалежній Україні. Підготовка й видання цієї серії книг стало ключовим в утвердженні правди про репресії та історичної справедливості щодо їхніх жертв. Цим і керувалася в своїй роботі редакційновидавнича група нашого видання", – каже Петро Гуцал.

Сторінки з шостої книжки «Реабілітовані історією. Тернопільська область»Федір Полянський

Сторінки з шостої книжки "Реабілітовані історією. Тернопільська область"

"У цій книжці представлено додатковий список репресованих уродженців і жителів області, відомості про яких з різних причин раніше не вдалося зібрати. Він включає 1270 осіб. Його джерелом стали не тільки архівні матеріали, а й публікації в історичній, краєзнавчій, мемуарній літературі. Книга адресована всім, кого хвилює правда про трагічний період в історії нашого народу", – розповів директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський.

Книжку оцифрували і вона є у вільному доступі

За словами наукового редактора видання Петра Гуцала, на разі редакційна група припинила свою роботу, через відсутність фінансування.

«Реабілітовані історією. Тернопільська область»Федір Полянський

Шоста книжка "Реабілітовані історією. Тернопільська область"

Нагадаємо, що перша книжка з серії «Реабілітовані історією. Тернопільська область» вийшла друком у 2008 році.

Читати також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди