Проти касових апаратів: рівненські підприємці прийшли під міськраду

Проти касових апаратів: рівненські підприємці прийшли під міськраду

Проти касових апаратів: рівненські підприємці прийшли під міськраду
Суспільне

У Рівному в понеділок, 7-го вересня, півтора десятка підприємців вийшли під міську раду на акцію "Рівне проти РРО". У такий спосіб учасники виступають проти впровадження законів про фіскалізацію. Учасники акції переконані, що новації ускладнюють роботу малого бізнесу.

Акцію підприємці розпочали об 11-й ранку біля Рівненського міськвиконкому. Кажуть, що виступають проти тотальної фіскалізації. Малий бізнес, мовляв, не готовий до цього, – заявив координатор руху "Захисти ФОП" в Рівненській області Мирослав Мельничук.

Мітинг Рівнерада
Суспільне

"Вест цей рух підприємницький, ми вже другий рік протестуємо проти прийняття законів 128 та 129 про розрахунково-касові операції. РРО – це касові апарати, якщо говорити по-простому. Влада вводить фіскалізацію для всіх галузей мікропідприємництва, 2, 3 групи спрощеної системи оподаткування. Ми послідовно виступаємо проти цього, надаємо аргументи владі, що це не дасть позитивного ефекту, а матиме лише значні витрати бізнесу", – сказав він.

Через карантин Верховна рада відтермінувала перший етап введення РРО до 1 серпня, другий 1 січня і тертій до 1 квітня 2021 року. Для ведення обліку по-новому доведеться наймати бухгалтерів, що немає нічого спільного зі спрощеною системою оподаткування, – заявив Мирослав Мельничук.

Учасники акції підготували резолюцію до міськради. Вимагають прийняти рішення про звернення у столицю для скасування цих законів.

До учасників акції з Рівнеради ніхто не вийшов. Організатори зазначили, що не бачать у цьому проблеми, документ пообіцяли передати у міськраду поштою.

Мітинг Рівнерада
Суспільне

Аналогічне рішення у листопаді 2019-го прийняла облрада, – уточнив координатор акції. Усього в Україні вже є близько пів сотні таких рішень від органів місцевого самоврядування.

На 15 вересня, за інформацією підприємців, запланована акція у столиці. Частина учасників рівненської акції планує взяти участь у цьому заході.

Станом на обідню пору 7-го вересня жодних звернень до міськради не надходило, – сказав речник Рівнеради Микола Прокопчук. Якщо такий надійде, то після реєстрації цього документу він потрапить на розгляд до міського голови.

Що відомо

  • 10 лютого 2020-го у Рівному на майдані Незалежності відбулася акція #СТОПpressФОП. Учасники виступали проти законів про фіскалізацію і так званий "кешбек".
  • Тоді підприємці підписали звернення до голови ОДА, Верховної ради, уряду та президента з вимогами внести зміни у вищевказані закони та зменшити податковий тиск. Детальніше про умови існування малого бізнесу в Україні говорили 10 лютого в програмі "Тема дня".

Автор: Максим Коломис

На початок