На Львівщині досліджують автентичні розписи в палаці Жевуських-Лянцкоронських

На Львівщині досліджують автентичні розписи в палаці Жевуських-Лянцкоронських

На Львівщині досліджують автентичні розписи в палаці Жевуських-Лянцкоронських
Палац Жевуських-Лянцкоронських. Facebook/Палац Розділ

У Роздолі, що на Львівщині, реставратори почали досліджувати автентичні розписи стін у палаці Жевуських-Лянцкоронських. Впродовж десятиліть радянської окупації планування замку змінювали, стіни замальовували фарбою, а згодом їх атакував грибок. Тож чи збереглися розписи хоч частково, наразі невідомо.

Як повідомили на офіційній Facebook-сторінці палацу, за допомогою архівних матеріалів та історичних світлин вдалось встановити, як виглядали інтер'єри палацу до занепаду. Зокрема, художні розписи були в низці, а припускають, що і у всіх покоях пам'ятки. Втім, за часів СРСР, в палаці здійснили капітальний ремонт та перепланування, щоб пристосувати будівлю під санаторій "Розділ". Тоді демонтували значну частину рідних перегородок із розписами, а стіни покрили олійною фарбою.

Інтер'єр палацу
Інтер'єр палацу. Facebook/Палац Розділ

"Після того, як санаторій було ліквідовано, а будівлю залишено без догляду на кілька десятиліть, стіни почав атакувати грибок. Це призвело до втрати багатьох автентичних помалювань, проте ми не втрачаємо надії! Ми запросили одного з найкращих фахівців з реставрації художніх розписів та докладемо всіх зусиль, аби з допомогою зондажів дослідити наявність та стан збереження поліхромії для формування реставраційного завдання для майбутніх робіт", — йдеться у повідомленні.

Палац всередині
Палац всередині. Facebook/Палац Розділ

Крім того, у пресслужбі палацу повідомляють, що незалежно від майбутньої функції будівлі планують створити в частині просторів пам'ятки музейні кімнати. Вони знайомитимуть відвідувачів з історією палацу та стануть простором для публічних подій.

На початок