"Україна сильна. Слава Україні" — глава Євразійської бізнес-асоціації на підписанні угоди з льотним вишем Кропивницького

"Україна сильна. Слава Україні" — глава Євразійської бізнес-асоціації на підписанні угоди з льотним вишем Кропивницького

"Україна сильна. Слава Україні" — глава Євразійської бізнес-асоціації на підписанні угоди з льотним вишем Кропивницького
На фото ліворуч керівник Євразійської бізнес-асоціації Квак Вунг Шин і керівник Льотної академії Сергій Неділько підписують меморандум. На фото праворуч Квак Вунг Шин представляє один з дронів, які зараз розробляють. Фото: Кіровоградська ОДА/ОВА

"Україна сильна й має потенціал". Про це сказав керівник Євразійської бізнес-асоціації Квак Вунг Шин під час підписання меморандуму з Льотною академією Кропивницького. Він до повномасштабної війни кожні два місяці був в Україні. Від лютого 2022 року приїхав уперше. Асоціація розташована в Південній Кореї. Корейські підприємці й Льотна академія разом розроблятимуть безпілотні технології.

Підписання відбулося в приміщенні Кіровоградської обласної військової адміністрації. Льотна академія й Республіка Корея співпрацюють сім років, розповів керівник академії Сергій Неділько. Корейці допомогли в Кропивницькому відкрити центр безпілотників і технопарк. Коли почалася повномасштабна війна, Національний авіаційний університет, у складі якого була академія, згорнув центр. Тепер проєкт відновлюють.

"Ми починаємо не з нуля, а продовжуємо довгий шлях. Тепер такі заклади, як Льотна академія мають зовсім інше значення для держави. За період війни всі зрозуміли, якщо не буде безпілотників, то на фронті немає чого робити. У нас буде окремий науково-дослідний інститут з сучасних технологій оборони й безпеки. Ми розробили структуру, підбираємо персонал й проєкти. До цього залучені корейські партнери. Вони не ховають від нас технології. Я не все можу розповісти, бо частина проєктів закрита для загального доступу, і це не варто обговорювати", — сказав Сергій Неділько.
Один з дронів, які розробляють корейці
Один з дронів, які розробляють корейці. Фото: Кіровоградська ОДА/ОВА

Також разом з корейцями розроблятимуть системи з пошуку мін. Корея має інноваційну технологію. Міни виявляють через аналіз повітря.

"Ми його випробуємо на полігоні, щоб дізнатися, як цей інструмент спрацює в нас. Бо в них піщані ґрунти, а в нас є болотисті. Вони в нас відкривають лабораторію й дають гроші на неї, і ми доробимо проєкт. Ця проблема дуже гостра для України. У нас 200 тисяч квадратних кілометрів сильно заміновані. Потім вони планують організувати виробництво", — розповів Сергій Неділько.

Попри закриття самого центру безпілотників, Академія під час війни продовжила готувати операторів. Для цього під'єдналися до українського проєкту "Армія дронів". Але тепер цих операторів треба більше в сто разів, сказав Сергій Неділько. Тому цей освітній напрям також залишиться.

Паралельно посилять англомовне середовище — щоб усі курсанти й працівники академії вільно говорили англійською. Також є запити з різних військових частин на навчання бійців цій мові.

Працюють над диджиталізацією. Це потрібно не лише для академії, щоб "перевести її у смартфон".

"Фактично нам доручили розробити платформу для взаємодії України й Кореї (між університетами, між бізнесом, між державними структурами), щоб не затягувати роботу. Зараз вирішується питання фінансування. У майбутньому ця платформа зможе доповнити чи навіть замінити торговий дім. Кожен бізнесмен зможе знайти собі партнера", — розповів керівник Льотної академії.
Шеврони з національною символікою Південної Кореї й України
Шеврони з національною символікою Південної Кореї й України. Фото: Кіровоградська ОДА/ОВА

Південна Корея — один з міжнародних донорів і партнерів України. Вона нині виділяє гроші для України й братиме участь у її відбудові.

"Сьогодні я знову відвідую Україну і відчуваю, як наново б’ється моє серце. Я радий бачити вас наживо, — сказав директор Євразійської бізнес-асоціації Квак Вунг Шин. — Моє шестирічне знайомство з Україною розпочалося з того, що ми разом з паном Недільком відкрили технопарк. Підходи в українських і корейських асоціацій, компаній мають розбіжності, і я так само працюю над цим, щоб ми знаходили спільну мову. Нам і надалі потрібно залишатися братами, співпрацювати й розвиватися з повагою один до одного".

За словами голови Асоціації, Південна Корея досягла високого ступеня розвитку завдяки розумінню, що держава — це насамперед люди, які в ній живуть.

"Кожен має працювати на своєму місці й виконувати свою задачу для роботи країни. Завдяки цьому підходу нам вдалося ввійти до п’ятірки країн-лідерів з технологій і озброєння, десятки найбагатших країн. Є корейська приказка — якщо ви почали щось робити, то ви пройшли половину шляху. Україна має великий потенціал до розвитку. Україна міцна. Слава Україні!".

На початок