На Київщині зареєстрували новий випадок африканської чуми свиней

На Київщині зареєстрували новий випадок африканської чуми свиней

На Київщині зареєстровано новий випадок африканської чуми свиней
Свиня в загоні. Фото: Shutterstock

У Білій Церкві на Київщині у лісопосадці виявили труп свині. При молекулярно-генетичних дослідженнях відібраного патологічного матеріалу знайшли ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Тварину, уражену вірусом африканської чуми свиней, знайшли у лісопосадці поряд з Другим Першотравневим заводом по вул. Храпачанській. З 1 листопада запровадили карантин.

"Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській районній державній адміністрації, місце, де знайдено труп свині (лісопосадка поряд з Другим Першотравневим заводом по вул. Храпачанській, м. Біла Церква), визначено інфікованим об’єктом (епізоотичним вогнищем) щодо АЧС та запроваджено карантин з 01 листопада 2023 року", — йдеться у повідомленні.

До зони нагляду увійшли мисливські угіддя Білоцерківської районної громадської організації, а також населені пункти Білоцерківського району з прилеглими до них територіями:

  • Білоцерківська міська територіальна громада (м. Біла Церква, смт Терезине, с. Вільна Тарасівка, с. Володимирівка, с. Шкарівка, с. Томилівка, с. Піщана, с. Скребиші, с. Храпачі, с. Глушки);
  • Маловільшанська сільська територіальна громада (с. Коженики);
  • Узинська міська територіальна громада (с. Острійки);
  • Гребінківська селищна територіальна громада (с. Соколівка).

У Держспоживслужбі закликають місцевих жителів не купувати м’ясо, сало, субпродукти та продукти їх переробки (виготовлені в домашніх умовах ковбаси, зельци, різні копченості, тушонки, тощо) у населення та на стихійних ринках, аби не допустити поширення африканської чуми свиней.

На африканську чуму хворіють лише свині, людям це захворювання не загрожує. Хвороба має високий рівень зараження і майже 100% летальність тварин.

Що відомо про випадки африканської чуми свиней на Київщині

  • У жовтні на Київщині зареєстрували нові осередки спалаху африканської чуми свиней. Хворих тварин виявили у приватних господарствах жителів села Хоцьки. У двох громадах Бориспільського району запроваджено карантин.
  • У вересні на території Української громади на Обухівщині підтвердили спалах захворювання свиней на африканську чуму та оголосили карантин.
  • Раніше африканську чуму свиней виявили у селі Ржищівської громади Київщини.
  • Наприкінці липня у Бориспільському районі Вороньківська сільрада повідомила, що проведе евтаназію безпритульних тварин на території громади. Ліквідувати бродячих котів та собак вирішили, аби не допустити поширення африканської чуми свиней.

На початок