Тарифи на тепло, ремонт сходів біля театру, модульні укриття. Головні новини Рівного та області 3 листопада

Тарифи на тепло, ремонт сходів біля театру, модульні укриття. Головні новини Рівного та області 3 листопада

Рівне
Вигляд на вулицю Степана Бандери з вулиці Котляревського . Фото: Суспільне Рівне

Новини та події Рівного та Рівненської області 3 листопада 2023 року: фото, відео, коментарі, які вдалось зібрати Суспільному.

Експрацівниця реабілітаційного центру на Рівненщині звинувачує директора у побитті. Що кажуть сторони

На Рівненщині колишня працівниця Ясининицького навчально-реабілітаційного центру Ольга Лопатюк публічно звинувачує директора закладу у застосуванні до неї сили. Жінка розповіла Суспільному, що інцидент стався 28 липня 2023 року, однак допис у Facebook вона опублікувала 31 жовтня.

У своєму дописі жінка зазначила, що коли Олександра Оксимчука призначили директором, то із центру звільнилося понад 25 людей. Олександр Оксимчук очолив центр у 2017 році.

Суспільне поспілкувалося з колишньою працівницею центру Ольгою Лопатюк та директором Олександром Оксимчуком щодо цієї ситуації. З їхніх слів, конфлікт розпочався ще два роки тому.

Тривожні кнопки в закладах освіти Рівненщини. Як це працює та скільки їх встановили

У Рівному усі заклади освіти обладнані тривожними кнопками, за допомогою яких можна викликати поліцію охорони. Понад половина закладів в області також підключені до системи.

Про це Суспільному розповів начальник відділу технічної охорони та логістики обласного управління поліції охорони Андрій Шумакевич.

Перші модульні укриття на Рівненщині: де їх встановили, скільки коштують та які вони всередині

На Рівненщині у Тараканівській громаді на території ліцею та дитсадка встановили два модульні укриття, які розмістили під землею. Такі сховища — перші в області, вони дали змогу навчатися дітям не тільки дистанційно, а й у закладах освіти. Громада виділила на встановлення укриттів понад чотири мільйони гривень.

Про це Суспільному розповіла голова Тараканівської громади Наталія Сорочинська.

Модульне укриття на території тараканівського ліцею може вмістити понад сто учнів, загалом у закладі навчаються 232 дитини. Інше укриття, яке встановили на території дитячого садочка, розраховане на 50 дітей.

Раніше ці заклади не мали власних захисних споруд, через це виникали проблеми з організацією навчального процесу. Після встановлення модульних укриттів учні поєднують онлайн та офлайн навчання.

"Близько навіть не було ніяких укриттів. В ліцеї та дитячому садочку не було можливості дотримуватись правил двох стін, тому що перекриття даху дерев'яне. Наша обласна адміністрація і департамент освіти наголошували, що є такі підприємства, які випускають модульні укриття. Вирішили спробувати, бо вихід був тільки один — дітям потрібно вчитися і запускати садочок. Все зважили та вирішили виставити тендери. Грошей у нас було небагато, але якщо порахувати — це досить економно. Якщо будувати нове — це обійшлося б у 25-30 млн", — розповіла голова Тараканівської громади.

Громада відкрила два тендери — на встановлення та придбання модульних укриттів. За словами Наталії Сорочинської, укриття, транспортування та встановлення обійшлося у понад чотири мільйони.

Модульні укриття розмістили під землею. Конструкції з'єднанні між собою бетонними блоками, а з обох боків – броньовані двері. Усередині встановили обігрівачі та облаштували біотуалети.

"Модульні укриття можна було встановити й на землі, і під землею. Радилися з ДСНС, дійшли висновку, що якщо ми маємо таке брати, то потрібно робити підземне укриття, бо це безпечніше. Воно модульне, воно збирається. Дуже багато коштує доставка цих конструкцій, тому виставляли тендер разом з перевезенням. Окремо ми оголошували тендер на встановлення, бо нам треба було це все викопати й встановити", — сказала Наталія Сорочинська.

Також голова Тараканівської громади додала, що наразі вони розглядають можливість придбати модульні укриття й для інших навчальних закладів громади.

Як повідомили Суспільному в пресслужбі ОВА, такі модульні укриття у Тараканові — перші в області.

Звільнення мера Рівного: Третяк подав скаргу до Конституційного Суду через статтю, яку до нього застосували

Олександр Третяк оскаржує в Конституційному Суді України санкцію статті Кодексу про адмінпорушення, яка призвела до його відсторонення та звільнення з посади міського голови Рівного. Цю норму суддя міського суду Петро Денисюк застосував до нього як додаткове стягнення. Провадження в КСУ почали розглядати 1 листопада.

Відеозапис засідання оприлюднили на сайті Конституційного Суду.

14 вересня Конституційний Суд отримав скаргу від Олександра Третяка. Останній сумнівається в конституційності частини 6 статті 30 Кодексу України про адмінправопорушення.

Суть статті така: суддя може позбавити людину права обіймати посаду на термін від шести місяців до року, навіть якщо таке покарання не передбачене санкцією статті, за якою судять особу. Водночас суддя має зважити характер правопорушення та встановити, що дії людини заслуговують бути позбавленим посади.

Суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий під час відкритої частини засідання зацитував витяг зі скарги Третяка:

“Встановлено дискрецію органу державної влади, яким є суд, у вирішенні питання про позбавлення права обіймати певні посади, але не визначено чітко меж цієї дискреції”.

Відтак Олександр Третяк вважає, що це суперечить частині 1 статті 8 Конституції України, тобто про те, що "в Україні визнається і діє принцип верховенства права". На його думку, додаткове стягнення є втручанням у його право на професійне життя.

Суддя зацитував іще одну позицію зі скарги, у ній Третяк зазначає, що, на його думку, застосування судом додаткового стягнення “межує зі свавіллям по відношенню до міського голови, обраного на посаду більшістю населення, і не може бути визнаним у демократичному суспільстві”.

Суддя також пояснив, що надіслав запити з проханням висловити позиції з цього приводу до органів державної влади, наукових установ, закладів вищої освіти та окремих науковців, а також до парламенту, президента, Асоціації міст України.

Відповіді, пояснив Сергій Головатий, ще не надійшли, їх дослідять на закритій частині засідання.

Тарифи на тепло зміняться, але не для всіх: у мерії Рівного пояснили розрахунки

Тарифи на тепло цього опалювального сезону для жителів Рівненської громади не підійматимуть. Водночас для бізнесу тариф перерахували, він менший приблизно на 37%.

Про це 3 листопада під час пресконференції повідомив профільний заступник міського голови Рівного Артем Ганущак.

Ремонт сходів біля театру за 2 млн: на тендер у Рівному ніхто не подався

У Рівному скасували тендер на відновлення зруйнованих сходів поблизу драмтеатру. Очікувана вартість закупівлі становила понад 2,1 млн грн.

Про це йдеться на порталі публічних закупівель Prozorro. Тендер на капітальний ремонт сходів опублікували 24 жовтня, а участь у ньому можна було взяти до 2 листопада. Його скасували, оскільки охочих взяти участь у торгах не знайшлось. Якби тендер відбувся, згідно з його умовами виконавець повинен був би провести роботи до кінця 2023 року. Проєкт передбачав не лише ремонт сходів, а й облаштування прилеглої території.

Сходи збоку біля драмтеатру за їхній стан у соцмережах критикували ще до початку повномасштабного вторгнення.

У 2021 році обласна рада виділила частину фінансування і старі плити демонтували. Згодом роботи відтерміновували через повномаштабну війну.

Петро Денисюк вп'яте став головою міського суду Рівного

Петро Денисюк став головою Рівненського міського суду, на цій посаді він буде вп'яте. До цього, останній рік, він був заступником голови. Вперше Денисюк очолив установу у 1993 році.

Про це 3 листопада повідомили на сайті Судової влади. Як йдеться в інформації, 3 листопада відбулися збори суддів Рівненського міського суду, де розглянули питання про обрання на адміністративну посаду голови суду. Шляхом таємного голосування на посаду голови обрали Петра Денисюка, який вже керував установою в різні роки. З жовтня 2022 року по листопад 2023 року він був заступником голови.

Петра Денисюка обрали головою міського суду вп'яте. Вперше головою він став у 1993 році та був на цій посаді до 2003 року. Згодом цю посаду він обійняв у 2004 та керував судом п’ять років. Потому його обрали головою вже у 2016. До нового призначення, останній раз він був на цій посаді три роки — з жовтня 2019 року. У жовтні 2022 року його призначили заступником голови міського суду. Однією із останніх справ, які набули публічного обговорення, було відсторонення від посади міського голови Рівного Олександра Третяка.

На Рівненщині до "Армії відновлення" залучили майже 2,5 тисячі безробітних — ОВА

У 2023 році до суспільно корисних робіт на Рівненщині залучили майже 2,5 тисячі людей в рамках урядового проєкту "Армія відновлення".

Про це 3 листопада повідомив начальник ОВА Віталій Коваль у Facebook. З його слів, до суспільно корисних робіт цьогоріч залучили 2 457 людей та уклали 332 угоди із замовниками та виконавцями робіт. На рахунки роботодавцям для виплат спрямували 18,5 млн грн. Коваль зазначив, що види робіт залежать від потреб конкретної громади. Безробітні, зокрема, виконують:

  • ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед на об’єктах забезпечення життєдіяльності;
  • будівництво, ремонт та підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту;
  • роботи з підготовки населених пунктів до оборони;
  • допомагають громадянам, які постраждали внаслідок бойових дій;
  • надання допомоги молодшому медичному персоналу у медичних закладах, у яких проходять реабілітацію військовослужбовці, плетіння маскувальних сіток тощо.

Віталій Коваль уточнив, що уряд збільшив оплату за виконання суспільно-корисних робіт в 1,5 раза: "Відтепер за їх виконання у рамках проєкту “Армія відновлення” можна отримати до 10 050 грн. А з квітня наступного року цей розмір зросте до 12 000 грн. Участь у суспільно-корисних роботах надає людям, які залишились без роботи через війну, тимчасову зайнятість та можливість отримувати оплату праці від держави".

На Рівненщині жінку з Донеччини судитимуть за зйомку для пропаганди РФ і заперечування війни проти України

На Рівненщині СБУ викрила жінку, якій інкримінують участь у зйомці пропагандистських роликів проти українських військовослужбовців, а також заперечування війни РФ проти України. Уродженка Донеччини приїхала в область після деокупації свого міста.

Про це 3 листопада інформує речниця УСБУ в області Анна Свінціцька-Савчук.

За версією слідства, жінка, перебуваючи у Лимані, брала участь відеозйомці дискредитаційних роликів проти ЗСУ, які потім поширювали пропагандистські телеграм-каналами:

"Зловмисниця показала у зазначеному відео те, що нібито українські військові здійснювали артилерійські обстріли по житлових кварталах та цивільному населенню у Лимані. Крім цього, вказана особа всіляко підтримувала дії російських загарбників та публічно заперечувала здійснення збройної агресії РФ проти України", — повідомила Анна Свінціцька-Савчук.

Речниця обласної прокуратури Оксана Жужельска додала, що 48-річна уродженка Донеччини підтримувала дії РФ у червні 2022 року, під час окупації Лиману. А після деокупації міста жінка приїхала у Сарненський район Рівненщини.

Справу скерували до суду. Жінці інкримінують публічне заперечення війни РФ проти України, заклики до співпраці з державою-агресором, невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до 15 років.

За даними речниці обласної прокуратури, з початку 2023 року до суду скерували 17 обвинувальних актів за фактами колабораціонізму.

На Рівненщині чоловіка засудили за зґвалтування вагітної

Жителя Рівненщини засудили на шість років позбавлення волі за зґвалтування вагітної жінки та зобов'язали виплатити їй 100 тисяч гривень.

Про це йдеться у вироку Сарненського районного суду. Подія сталася у червні 2023 року в Сарненському районі. До будинку, де проживала вагітна жінка і була на той час сама вдома, вдерся невідомий чоловік, повідомила речниця прокуратури Оксана Жужельська. "Чоловік, маючи фізичну перевагу, закрив жінці рота та здушив шию, аби вона не могла покликати на допомогу, після чого зґвалтував і втік. Правоохоронці оперативно встановили особу зловмисника та затримали його за місцем проживання. Чоловік нещодавно звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за майнові злочини", — зазначила вона. Жінку після інциденту доправили на огляд у лікарню.

Суд визнав винним чоловіка та призначив покарання у виді позбавлення волі на шість років. Також житель Сарненського району має виплатити потерпілій 100 тисяч гривень як відшкодування завданої моральної шкоди.

На війні загинули троє військових з Рівненщини — Олександр Петрук, Віктор Корчик та Ігор Іздепський

У війні з РФ загинули військові з Рівненщини — Олександр Петрук з Демидівської громади, Віктор Корчик з Рокитнівської та Ігор Іздепський з Сарненського району.

Про це повідомили у Facebook місцевих громад. Олександр Петрук проживав у селі Лопавше. Стрілець-санітар загинув 4 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання у Запорізькій області. Жителі громади зустрінуть загиблого військового 3 листопада о 12:00, селище Демидівка – село Лопавше, живим коридором шани. Церемонія прощання та поховання відбудеться у 4 листопада о 12:00.

Віктор Корчик — житель села Остки, 1973 року народження. Чоловік отримав поранення несумісні з життям внаслідок мінометного обстрілу у Донецькій області. Тіло загиблого захисника зустрінуть 3 листопада об 11:30. Маршрут: смт Рокитне — с. Рокитне — с. Лісове — с. Сновидовичі — с. Остки.

Ігор Іздепський проживав у Сарнах. Чоловік загинув 28 жовтня, внаслідок артилерійського обстрілу, під час виконання бойового завдання у Донецькій області. Прощання та поховання захисника відбудеться 3 листопада:

  • 10:40 — кортеж розпочне свій рух містом вулицями Костопільська — Європейська — Грушевського — Котляревського;
  • 11:00 — чин похорону у храмі по вул.Котляревського;
  • 12:00 — прощання на центральній площі міста;
  • 13:00 — поховання на Алеї Героїв, кладовище по вул.Шарпака.

80 млн за 2 км дороги на Рівненщині: начальник ОВА зупинив тендер

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль зупинив тендер на 80 млн грн, який обласний департамент з питань будівництва оголосив на зведення двох кілометрів дороги біля Рівного.

Про це посадовець повідомив у своєму Telegram 3 листопада.

24 жовтня на сайті публічних закупівель ProZorro опублікували тендер з пропозицією 80,5 млн грн на будівництво двох кілометрів дороги біля Рівного — від села Бармаки до села Городище.

Начальник обласної військової адміністрації Віталій Коваль повідомив, що цей тендер він зупинив.

"Робоча група "Прозорість та підзвітність", яка діє при Рівненській ОДА, доповіла про оголошені торги на ремонт ділянки дороги "Бармаки — Городище".️ По цій ділянці справді багато звернень громадян через аварійність дорожнього покриття. Але сьогодні інші пріоритети. Вкотре наголошую, витрати повинні наближати нас до перемоги. А про комфорт подбаємо пізніше", — написав посадовець.

Коваль додав, що адміністрація направить спеціалістів, які проведуть ямковий ремонт найбільш аварійних ділянок.

"І на цьому все. Жодна гривня не має йти на бруківку, благоустрій чи інші другорядні речі, доки не буде забезпечена обороноздатність", — додав начальник ОВА.

На початок