У Києві збиратимуть протерміновані ліки на утилізацію: куди можна принести

У Києві збиратимуть протерміновані ліки на утилізацію: куди можна принести

У Києві збиратимуть протерміновані ліки на утилізацію: куди можна принести
Таблетки. Ілюстративне фото: Pixabay

З 1 листопада кияни можуть безкоштовно здати на утилізацію протерміновані ліки в аптеках.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу.

Це спільний пілотний проект із столичною фармакологічною компанією. Ліки потрібно приносити у спеціальні урни, які встановлені в закладах однієї з мереж аптек. Перелік локацій можна знайти тут.

Зібрані медикаменти відправлять на високотемпературне спалювання. Акція триватиме до 1 лютого.

За даними Європейської федерації фармацевтичної промисловості, 3-8% усіх медикаментів з домашньої аптечки залишаються невикористаними.

"Лікарі суворо забороняють вживати протерміновані ліки та закликають переглядати домашні аптечки кожні пів року", — йдеться в повідомленні.

Також протерміновані ліки можна здати у п'ять спеціальних контейнерів, які встановили столичні комунальники. Їх можна знайти за такими адресами: вул. Івана Франка, 30, б-р Лесі Українки, 28, вул. Антоновича, 41, вул. Мечнікова, 8, вул. Басейна, 7.

Що відомо про контейнери для небезпечних відходів у столиці

У січні 2023 року кияни здали на утилізацію більш як півтори тонни відпрацьованих батарейок, 177 непошкоджених ртутних термометрів і майже 3 тисячі енергоощадних ламп. Їх збирали у спеціальні помаранчеві контейнери для небезпечних відходів, яких у місті понад 200. Знайти можна на спеціальній мапі.

Туди ж можна принести використані туристичні газові балони. Їх повторно заправлять та відправлять на потреби Збройних Сил України.

Комунальники скаржаться, що контейнери постійно псують. Зокрема, з корисливих мотивів.

На початок