На Київщині сапери муніципальної варти вивчилися на водолазів і тепер розміновуватимуть водойми регіону

На Київщині сапери муніципальної варти вивчилися на водолазів і тепер розміновуватимуть водойми регіону

Сапери муніципальної варти на Київщині  розміновуватимуть водойми
Сапери муніципальної варти на Київщині очищуватимуть водойми від снарядів та мін. Фото: скріншот із відео Олександр Маркушин /Telegram

Двоє саперів муніципальної варти завершили півторамісячне навчання на водолазів у Київській морській школі й тепер очищуватимуть водойми області від вибухонебезпечних предметів. Допомагатиме їм у роботі сучасний спеціальний дрон, придбаний за гроші жительки Ірпеня. Так жінка віддячила саперам, які знешкодили міну на її подвір'ї.

Про це повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Посадовець у своєму Telegram виклав відео, де показав як тренуються сапери-водолази працювати з новим дроном у воді.

"Оскільки це не перша черга розмінування — виділити кошти на його придбання міська рада не могла. Зібрати кошти та придбати дрон допомогла засновниця БФ "Арета", ірпінчанка Оксана Машовець. У такий спосіб вона віддячила саперам, які знешкодили міну на її подвір'ї", — розповів Олександр Маркушин.

За словами очільника Ірпеня, придбаний Chasing M2 Pro — підводний промисловий дрон. Оснащений 8 двигунами, потужними ліхтарями, камерою зі стабілізацією зображення в розширенні 4K. Максимальне заглиблення — до 200 метрів.

"Першим підводні сапери планують очистити кар’єр СМУ. Під час оборони Ірпеня ми на власні очі бачили, як у водойму летіли снаряди", — йдеться у дописі Маркушина.

Що відомо про розмінування Київщини

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій. Нині над розмінуванням Київської області працює десять груп із 59 саперів ДСНС.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

На початок