Новопризначений голова правління АТ "Чернігівгаз" Сергій Лихвар розповів про зміни в структурі компанії

Новопризначений голова правління АТ "Чернігівгаз" Сергій Лихвар розповів про зміни в структурі компанії

Новопризначений голова правління АТ "Чернігівгаз" Сергій Лихвар розповів про зміни в структурі компанії
ФОТО: Суспільне Чернігів

Новопризначений голова правління АТ "Чернігівгаз" Сергій Лихвар у коментарі Суспільному розповів про зміни в структурі компанії. Його призначили на посаду 24 жовтня.

Чи можна називати перехід "Чернігівгазу" в управління "Нафтогазу" націоналізацією компанії оператора ГРМ (газорозподільних мереж, — ред.)?

— Абсолютно так. Це відбулась націоналізація компанії ГРМ передачі. Тобто, забрання під контроль держави стратегічно важливого об'єкта.

Нагадаємо, 24 жовтня чернігівські газорозподільні мережі перейшли в управління "Групи Нафтогаз".

Чи анульовано ліцензію на розподіл газу для "Чернігівгазу"?

— Ні. Ліцензія продовжує діяти в межах Чернігівської області, тому, що ліцензію видає НКРЕКП і вона її не анулювала, не припинила, і "Чернігівгаз" продовжує працювати в сталому режимі. "Чернігівгаз" продовжує існувати як юридична особа.

Чи зміни в управлінні вплинуть на споживачів чи лише на організацію роботи в компанії?

— Зміна керівництва абсолютно ні на що не вплине: ні на компанію, ні на роботу, ні на статус розподілу природного газу, ні тим більше на споживачів. Завдання держави — в першу чергу забезпечити сталий безаварійний процес розподілу природного газу.

Як тепер людям платити за розподіл та доставку газу людям? Яку назву тепер має компанія, яка займатиметься розподілом і чи зміниться тариф і розмір щомісячних платежів?

— Тариф в межах дії ліцензії саме "Чернігівгазу" встановлений один. Він встановлений на рік. Під час дії воєнного стану тариф не має права ніхто змінювати. Національна комісія з питань регулювання питань енергетики та комунальних послуг не дасть змоги збільшити тариф на послугу з розподілу природного газу в тому числі. Тому, на сьогодні, тариф залишається незмінним для компанії, яка здійснює розподіл природного газу.

Чи зміняться реквізити для оплати за розподіл газу і як споживачам про це дізнатися?

— Абсолютно нічого не змінилося для споживачів. Компанія АТ "Чернігівгаз". Послуги за розподіл природного газу оплачуються на старі реквізити, які були зареєстровані: на порталах Ощад-24 чи Приват-24. Вони діють так само.

Чи практикуватимете відключення газопостачання споживачам як фізичним, так і юридичним особам через відсутність технічного обслуговування внутрішніх систем або порушення правил безпеки газопостачання?

— Правила безпеки газопостачання говорять, що пункт 5.7 правил безпеки систем газопостачання передбачає чіткий перелік моментів, за які має проводити оператор ГРМ.

Має проводити відключення від системи газового розподілу, зокрема, і при виявленні аварійних ситуацій. Забезпечення безаварійної роботи газорозподільної мережі – це основне завдання АТ "Чернігівгаз". Тому, з самої практики за борги не відключає АТ "Чернігівгаз", виключно за недотримання правил безпеки систем газопостачання. Це вимушена міра, а не бажання оператора ГРМ створювати якісь певні незручності. Це більше ми дбаємо про безпеку саме споживача.

Досі споживачі обслуговувались в клієнтських просторах, чи залишиться це так?

— Не змінюються: ні поштові адреси, куди ви маєте звертатися, ні так само центри обслуговування клієнтів. На тих самих місцях і залишаються. Змінилося виключно керівництво компанії.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок