"Колишніх одеситів не буває": історія захисника, який приїхав з Ізраїлю воювати за Україну

"Колишніх одеситів не буває": історія захисника, який приїхав з Ізраїлю воювати за Україну

"Колишніх одеситів не буває": історія захисника, який приїхав з Ізраїлю воювати за Україну
Геннадій Тичина. Суспільне Львів

Геннадій Тичина – український єврей родом з Одеси. Йому 47 років, 34 з яких чоловік прожив в Ізраїлі. З початком повномасштабної війни він відразу вирішив повернутись і стати на захист України. У грудні минулого року захисник отримав мінно-вибухове поранення – втратив обидві ноги та око. Після близько десятка операцій, протезування та реабілітації військовий готується повернутися на фронт.

Своєю історією захисник поділився із Суспільним.

Коли Геннадію було тринадцять, він з родиною емігрував у Ізраїль.

"На початку вторгнення я був в Ізраїлі, там і проживав. У 90-му році мені було 13, як ми емігрували в Ізраїль. Відтоді я там проживав, але приїжджав в Україну, бо дуже сильний зв'язок з Одесою. Колишніх одеситів не буває", — каже чоловік.

Коли Росія здійснила повномасштабну збройну агресію, Геннадій Тичина приїхав в Україну і став добровольцем.

"Почалась війна і я вирішив їхати. Інакше з тим би не міг жити, якщо б я залишився в стороні. Почалась війна, почав швидко збиратись, але швидко не вийшло, бо на оборону Києва я не встиг через одну причину — ніхто не міг толком пояснити, як сюди потрапити", — говорить військовослужбовець.

Геннадій Тичина
Геннадій Тичина. Суспільне Львів

Геннадій почав служити у батальйоні Інтернаціонального легіону. Спочатку тримав оборону на Харківщині, а під час штурму російської позиції у лісовій посадці на Луганщині у грудні 2022 року отримав поранення. Тоді біля чоловіка вибухнула міна.

"Я почув вибух, впав. Я все прекрасно пам'ятаю, до дрібних подробиць. Виповзав, там ще трохи в спину прилетіло, але це дрібниці, виповз, вибрався. Було страшно не померти, а потрапити в полон", — каже Геннадій Тичина.

Тоді військовослужбовець втратив око та обидві ноги.

"Одну ногу відірвало зразу — шматок ступні, права була розірвана в лахміття, відірвало кусок обличчя. Зразу око вилетіло, я пам’ятаю, я його вставляв, бо воно мені заважало, я не бачив, куди повзти", — розповідає захисник.

Після поранення Геннадій переніс вісім операцій на ногах та кілька операцій з реконструкції обличчя.

"Лиця не було, відірвало кусок носа, ніс потім пришивали окремо. Дошили там, дошили тут, один словом зараз все нормально – я красунчик", — каже Геннадій Тичина.

Військовослужбовець отримав поранення на Луганщині
Військовослужбовець отримав поранення на Луганщині. Суспільне Львів

Усі втручання Геннадію проводили в Україні.

"Міг поїхати в Ізраїль, в США пропонували, куди завгодно — в Німеччину, Норвегію, Швецію, але я не проміняю нашу українську красу ні на що", — говорить військовий.

Два місяці тому Геннадію встановили протези. Чоловік пройшов реабілітацію у Львові, у центрі "Superhumans".

"Враховуючи те, що у Геннадія були досить чутливі кукси у перші два тижні, то реабілітація була не такою швидкою, вона трошки затягувалася через сильний біль. Плюс в нас були проблеми з рубцем, він часто кровив, але зменшилися болі і Геннадій був активнішим в протезах. Досить швидко відновився", — каже фізичний терапевт Ігор Маслянко.

Тепер Геннадій готується знову повернутися на службу, до побратимів.

"Воюємо далі. Сьогодні відступити я не можу, так я підведу тих людей, з якими ми це все починали. Я воюю в Україні і це не обговорюється. Моя війна тут", — додає військовослужбовець.

На початок