На черкаському водоканалі – "кадровий голод" на робітничі професії. Вік працівників збільшується, а молодь іде неохоче.
Попит на чоловіків, які вміють працювати руками, нині великий, а серед безробітних – переважно жінки, розповіла Суспільному заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
Понад 120 років – такий загальний стаж роботи на водоканалі має сім’я Юрія Пониска. Він — комунальник у третьому поколінні. Слюсарем працює 20 років.
"Нині багато викликів, не встигаємо, бо не вистачає людей. Доводиться "розриватися" на це все", — розповів він.

Згідно зі штатним розписом водоканалу, у них має бути 18 слюсарів. Нині ж – десятеро. Із них лише чотири аварійники, зазначив начальник дільниці водовідведення Олег Кравець:
"Наразі у бригаді троє людей. А повинно бути п'ять. І має бути мінімум три такі бригади, щоб місто хоч якось функціонувало. Хлопці затримуються, виходять у вихідні, але все одно ми не встигаємо за нашими мініаваріями і великими аваріями".

Навантаження на старі та зношені мережі зростає, зазначив Олег Кравець:
"Труби рвуться, поривів багато, а у нас іноді в бригадах було по двоє людей. А в одній бригаді – взагалі один".
Сергій Лесечко на Водоканалі працює електромонтером. Він — відповідальний за генератор, який живить підприємство аварійних ситуаціях:
"Якщо треба ручний режим – ми можемо його перевести в такий режим. Він видає певну витримку часу і починає заводитись".

Чим ближче до зими, тим більше роботи, додав пан Сергій:
"Впроваджується автоматика, контроль за станціями. Якщо будуть блекаути чи якісь аварії – будемо над цим працювати".
Нині на підприємстві велика кількість електрообладнання, працювати з ним мають спеціальні фахівці, розповів головний енергетик Водоканалу Сергій Бойко.
"Професія електромонтера завжди була актуальна. Без неї життєдіяльність підприємства практично неможлива. Вік наших працівників збільшується. Багато з них – передпенсійного віку. Молодь не хоче працювати. Не йдуть. Дуже мало", – зазначив він.

Кадровий голод гостро відчувають усі структурні підрозділи водоканалу, розповів директор Іван Сухарьков:
"Близько 20 відсотків працівників немає на наших мережах. Це пов'язано з тим, що зараз війна. Хлопці боронять нашу країну. Близько 30 працівників взяли до рук зброю. Захищають нас як в ТрО, так і в лавах ЗСУ".
Особлива проблема, додав Іван Сухарьков, із вузькопрофільними спеціалістами. Таких, зокрема, і шукають через центр зайнятості. І не тільки водоканалу, зазначила заступниця директора установи Марина Сорокіна. З початку 2023 року, зазначила вона, роботодавці Черкащини запропонували 10 тисяч вакансій:
"Ми можемо нашим клієнтам запропонувати 5-6 тисяч вакансій. Серед тих вакансій, які надають роботодавці, більше ніж 50 відсотків – це вакансії за робітничими професіями. Це водії, трактористи, кухарі, швачки, слюсарі, муляри, маляри".

Нині на обліку в обласному центрі зайнятості – чотири тисячі людей, додала Марина Сорокіна. Але задовольнити потребу у спеціалістах робітничого фаху вони не можуть:
"У нас на обліку переважають жінки. Ті професії, які надають роботодавці, у переважній більшості — для чоловіків".
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України