Делегація окупаційної адміністрації Ялти здійснила візит до Туреччини: що відомо

Делегація окупаційної адміністрації Ялти здійснила візит до Туреччини: що відомо

Делегація окупаційної адміністрації Ялти здійснила візит до Туреччини: що відомо
Делегація окупаційної адміністрації Ялти здійснила візит до Туреччини. Telegram/ Яніна Павленко

Представники окупаційної адміністрації Ялти здійснили візит до Туреччини, де обговорювали можливість укладення угоди про встановлення побратимських відносин із муніципальним районом Бейлiкдюзю міста Стамбул.

Про це повідомила окупаційна глава Ялти Яніна Павленко у Telegram-каналі.

"Зустрілися також із Головою місцевої торгово-промислової Палати Іскендером Дурич – у Бейлікдюзю розташований великий торговий порт та промислова зона, є зацікавленість у співпраці з Ялтою. Ще раз дякую гостинним містам Туреччини за прийом! Завжди відкриті до співробітництва та зміцнення зв'язків", — йдеться у повідомленні.

Реакція України

Як повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, відомству також стало відомо про участь "делегації" з Ялти у засіданні Міжнародної організації об'єднаних міст і місцевих влад.

"Сприймаємо цю ситуацію із надзвичайною серйозністю. МЗС України вже запросило офіційні пояснення турецької сторони щодо статусу візиту представників російської окупаційної адміністрації", — йдеться у повідомленні.

Ніколенко також наголосив, що відповідно до норм міжнародного права, Крим — частина території України, тимчасово окупована Росією, і резолюції Генеральної Асамблеї ООН вимагають від будь-яких сторін утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус півострова.

"Очікуємо, що влада Туреччини, яка підтримує територіальну цілісність України, належним чином відреагує на російську провокацію та не допускатиме її повторення в майбутньому", — додав Ніколенко.

Рефат Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що таким вчинком "ввічливі турецькі чиновники" намагаються ввести окупантів "через чорний вхід до цивілізованого світу".

"У той час, коли російські окупанти в Криму посилюють репресії і переслідування проти корінного кримськотатарського народу, ввічливі турецькі чиновники приймають у своїх кабінетах російських злочинців з тимчасово окупованого Криму і намагаються ввести їх через чорний вхід до цивілізованого світу, звідки кримських колаборантів було викинуто ще у 2014 році", — наголосив Чубаров.

Він також повідомив, що під час Всесвітної ради організації "Об'єднані міста та місцева влада" було прийнято рішення про включення окупованої РФ Ялти до складу зазначеної організації.

"Найсумніше те, що жоден високий турецький чиновник, включаючи мера міста Конья, який тепер очолює згадану організацію, не схаменувся тим, що йдеться про місто Ялта, що знаходиться на території окупованого росією Криму. Але якби тільки мер міста Конья так необачно вчинив, було б півбіди", — зазначив голова Меджлісу.

Також в коментарі Суспільному Крим Рефат Чубаров розповів, що наступного тижня поїде до Туреччини, де, зокрема, пояснить чиновникам, що такі візити не допустимі.

“Взагалі турецькій стороні треба принципово вирішити питання, щоб не було повторення подібних ганебних ситуацій. Я сподіваюся, що через тиждень я буду в Анкарі, у нас там є низка заходів. Ми спробуємо донести нашу точку зору до турецьких високих чиновників, що будь-які візити будь-яких делегацій з окупованого Криму в будь-якій упаковці — недопустимі", — наголосив голова Меджлісу.

Посольстві Туреччини в Україні та прокуратура автономії

У прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільному Крим розповіли, що щодо очільниці окупаційної адміністрації Ялти Яніні Павленко триває розслідування. Їй повідомлено про підозру у вчиненні воєнного злочину. Також ще одна справа за фактом держзради знаходиться на розгляді у суді.

У посольстві Туреччини в Україні Суспільному Крим повідомили, що наразі ситуацію з візитом окупаційних чиновників не коментують.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок