У США затримали росіян за експорт електроніки, розвідники ЗСУ повернулись з Норвегії — головні новини ранку 2 листопада

У США затримали росіян за експорт електроніки, розвідники ЗСУ повернулись з Норвегії — головні новини ранку 2 листопада

У США затримали росіян за експорт електроніки, розвідники ЗСУ повернулись з Норвегії — головні новини ранку 2 листопада
. Виставка збитих російських дронів у музеї війни в Києві, 27 жовтня 2023 року, фото: ГУР МО

У США під час тестового запуску знищили міжконтинентальну балістичну ракету; Болгарія вислала російського журналіста, Франція почала розслідування проти російського олігарха Кузьмічова та Міноборони експериментує із закупівлею їжі для ЗСУ — Суспільне підготувало головні новини ранку 2 листопада.

1. Болгарія вислала російського журналіста через загрозу національній безпеці

Болгарія вислала російського журналіста за ймовірну участь у діяльності, яка становить загрозу національній безпеці країни. Йдеться про кореспондента "Російської газети" Олександра Гацака, якого позбавили права на проживання та заборонили в'їзд до Болгарії та інших країн-членів Європейського Союзу.

Контекст: У 2022 році Болгарія вислала 70 членів російського дипломатичного персоналу, що серйозно напружило дипломатичні відносини між двома країнами. Це була найбільша кількість російських дипломатів, коли-небудь висланих Болгарією.

2. У США затримали чотирьох росіян через експорт технологій подвійного призначення

Чотирьох росіян затримали у США за звинуваченням у постачанні до РФ технологій подвійного призначення. Обвинувачені незаконно експортували електроніку подвійного призначення до Росії.

Деякі з електронних компонентів та інтегральних схем, які відправляли затримані, мають ту саму марку, модель і номер деталі, знайдені радіотехнічною розвідкою України серед російського озброєння та обладнання. Зокрема, ці деталі були залучені до розробки та виробництва безпілотників для російських військових дій в Україні.

3. У США підірвали балістичну ракету Minuteman III через аномалію під час тесту

США знищили міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III над Тихим океаном 1 листопада під час тестового запуску з бази космічних сил Ванденберг (Каліфорнія). За словами військових, під час тестового запуску трапилася аномалія. Нині формується група аналізу запуску, щоб дослідити причину.

4. У Франції проти російського олігарха Олексія Кузьмічова розпочали розслідування

Французькі слідчі розпочали офіційне розслідування проти російського олігарха Олексія Кузьмічова. Його звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і прихованій роботі. Кузьмічов перебуватиме під судовим наглядом, йому заборонили залишати країну.

Контекст: У 2022 році французькі митники конфіскували 27-метрову яхту олігарха La Petite Ourse у межах санкцій Європейського Союзу за його зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним. 11 серпня США запровадили санкції проти чотирьох російських мільярдерів, серед них був і Олексій Кузьмічов.

5. Українські розвідники пройшли курс підготовки у Норвегії

12 українських офіцерів пройшли курс розвідки в Академії оборони Норвегії. Це спеціально адаптований 2-тижневий курс розвідки, заснований на техніках аналізу ЦРУ та адаптований до воєнних операцій. Під час навчання військові з України вчилися здійснювати розвідувальну підтримку воєнних операцій.

6. Міноборони України купуватиме крупи та хліб для ЗСУ окремо від каталогу

Міністерство оборони України планує запустити пілотний проєкт із закупівлі круп та хлібу окремо від каталогу в одному із регіонів України. Такий крок може допомогти зменшити вартість цих продуктів для ЗСУ.

Контекст: Раніше заступник міністра оборони Дмитро Кліменков повідомив, що з грудня 2023 року в Україні запрацює нова агенція — "Державний оператор тилу". Перший напрям, за яким "Державний оператор тилу" забезпечуватиме ЗСУ – це харчування.

На початок