У приміських маршрутках Львівщини зросла вартість проїзду: у чому причина

У приміських маршрутках Львівщини зросла вартість проїзду: у чому причина

У приміських маршрутках Львівщини зросла вартість проїзду: у чому причина
Приміська маршрутка Добростани-Львів. Суспільне Львів

Тарифи на проїзд у приміських та міжміських маршрутках Львівщини зросли від 15 до 25%. За словами керівника Асоціації перевізників Львівщини Івана Велійки, перегляд вартості проїзду розпочався у вересні. І головним фактором для цього стали ціни на пальне.

Більше про підвищення тарифів дізнавалося Суспільне.

Іванна Сидор проживає у селі Добростани Яворівського району. Жінка розповідає, що раніше на маршрутці їздила щодня, а зараз — 1-2 рази на тиждень.

"Та 50 гривень, а тепер 60 треба платити на маршрутку туди-назад, воно б’є по кишені. Нічого не говорять, бензина, все зростає, і вони піднімають ціну, ну а зарплата — яка була, така і є", — каже пасажирка.

Іванна Сидор
Іванна Сидор. Суспільне Львів

Як розповів керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, збільшувати тарифи на проїзд у приміських та міжміських маршрутках розпочали ще у вересні. З 15 вересня кожен перевізник самостійно вирішував, коли і на скільки піднімати вартість. Ціни підвищили майже на всіх напрямках Львівщини. Вартість зросла від 15 до 25%.

"Оскільки ціна чи вартість проїзду — величина економічна, вона пов’язана з економічними факторами. Основним фактором є вартість дизельного пального, яка невпинно росте на наших АЗС. На сьогоднішній день ми перейшли критичну межу — вартість, яка була в 2022 році після початку повномасштабного наступу РФ на Україну. На сьогоднішній день тарифи не є граничними", — пояснює керівник Асоціації перевізників Львівщини.

Приміська маршрутка на зупинці у Львові
Приміська маршрутка на зупинці у Львові. Суспільне Львів

Начальник обласного управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький каже, з 2015 року обласна адміністрація не відповідає за тарифи для перевізників. Тому вони самостійно регулюють тарифи, але узгоджують це із ОВА. За його словами, тепер, ціна на тариф за кілометр коштує приблизно 1,70.

"Поки що, якихось зловживань з боку перевізників ми не побачили, оскільки були розрахунки, який підйом, чим зумовлено. Тариф формується від вартості пального, пальне виросло на 30-40%. Спокійно на підставі цього можуть підняти тариф", — додає посадовець.

Про збільшення цін у львівських маршрутках наразі не повідомляють.

На початок