Киянину за домашнє насильство загрожує до двох років в'язниці

Киянину за домашнє насильство загрожує до двох років в'язниці

Столичні прокурори повідомили про підозру 41-річному киянину за знущання з рідного брата. Чоловік ніде не працює та не має соціальних зв'язків. Раніше він неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Тепер проти чоловіка порушили кримінальну справу.

Про це повідомляє Київська столична прокуратура.

За даними досудового розслідування, чоловік протягом тривалого часу систематично бив та принижував 49-річного рідного брата, з яким спільно проживає в одній квартирі.

"Протиправні дії підозрюваного виражалися в образах нецензурними словами, погрозах та застосуванні фізичного насильства. Така поведінка чоловіка призвела до комплексу негативних переживань та психологічних страждань потерпілого з приводу сімейної обстановки, а також значно погіршило якість його життя", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підозрюваний ніде не працює та не має соціальних зав’язків. Він неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства та перебуває на обліку Деснянського УП ГУ НП у м. Києві у категорії "кривдник".

Проти киянина відкрили кримінальну справу за фактом умисного систематичного вчинення психологічного насильства щодо особи, з якою він перебуває у сімейних відносинах (ст. 126-1 КК України). За вчинене йому загрожує до 2 років позбавлення волі.

У жовтні до столичних психологів надійшло понад 500 звернень щодо домашнього насильства. Жінок звернулося майже увосьмеро більше, ніж чоловіків. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали близько 170 консультацій щодо домашнього насильства. Це майже на 27% більше, ніж у вересні.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Протягом вересня психологи київського телефону довіри надали півтори тисячі консультацій. За цей час від домашнього насильства постраждали майже сотня чоловіків та вчетверо більше жінок.

На початок