У частині села Чарівне на Кіровоградщині два місяці немає води. Чому не ремонтують водопровід

У частині села Чарівне на Кіровоградщині два місяці немає води. Чому не ремонтують водопровід

У частині села Чарівне на Кіровоградщині два місяці немає води. Чому не ремонтують водопровід
Два місяці без води жителі села Чарівне. Фото: Суспільне Кропивницький

250 жителів села Чарівне Кетрисанівської громади Кропивницького району Кіровоградської області два місяці живуть без водопостачання. Інші жителі отримують воду за графіком. Причина такої ситуації — зношеність водогону та небажання балансоутримувача його ремонтувати.

Староста Чарівнянського округу Михайло Семенів розповів Суспільному, що водою людей забезпечує державне підприємство "Червоний землероб". Користуються водою з водогону майже 900 жителів сіл Чарівне, Мирне та Вереміївка. Водопровід будували для господарських потреб державного підприємства 60 років тому, його обладнання зношене. Альтернативи воді, яку постачає підприємство, зі слів старости, поки немає.

"Так склалося, що село Чарівне розташоване на скелі. Немає криниць, нічого. Поряд у селах є криниці, у нас немає".

Михайло Семенів вважає, що свердловина, яку пробурили три роки тому за селом, могла б вирішити ситуацію з водопостачанням. Ця свердловина перебуває на балансі підприємства "Червоний землероб". За підрахунками старости, щоб облаштувати свердловину помпою й запустити, потрібні 120 тисяч гривень.

"Віддайте нам водопровід, а ми вирішимо, як його зробити. Люди старі — по 80 років. Вони не можуть принести води. Підприємство 100 тисяч боїться вкласти".

Позиція балансоутримувача водогону в Чарівному

Директор держпідприємства "Червоний землероб" Андрій Вовк сказав, що таких грошей нині не мають.

"Державне підприємство не є надавачем комунальних послуг. Воно має на балансі зношений водогін. Близько 600 тисяч гривень збитків на рік має з цим водогоном. Для того, щоб були хоча б мінімальні гроші на ремонт, людина за водопостачання та водовідведення повинна сплачувати 60 гривень. Через старосту пропонували. Я не бачу результатів".

Андрій Вовк очолює підприємство з березня цього року. Пояснив, чому не передали збитковий, з його слів, водогін на баланс громади.

"Підприємство, яке підпорядковане фонду державного майна, виготовляє документи, які пов’язані зі списанням об’єктів, яких не існує. Таких у нас 11. Щоб можливо було передати те, що є у реаліях, і не передавати того, чого немає".

Гроші на ремонт водогону в Чарівному готові надати з бюджету громади

Голова Кетрисанівської громади Віктор Поліщук сказав, що готові вкласти гроші у ремонт водогону після передачі його на баланс громади.

"Автоматична станція, яка забезпечує роботу помпи, коштує у межах 70 тисяч, помпа – 30. Це понад 100 тисяч гривень, щоб його запустити. Додати до цього труби, комунікації, дроти — це все ж треба придбати. Нині ми не можемо витратити ці гроші, бо підприємство не у нас на балансі".

Водогін передадуть на баланс громади до кінця року, сказав керівник підприємства.

На початок