Військовим у Києві та області виплатили понад 60 млн грн "бойових" за службу в тилу — Міноборони

Військовим у Києві та області виплатили понад 60 млн грн "бойових" за службу в тилу — Міноборони

Міністерство оборони проводить вибіркову перевірку військових частин щодо виплати грошової винагороди військовослужбовцям. На Київщині виявили розтрату понад 60 млн грн на доплати бійцям, які не виконували бойових завдань.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Зокрема, під час однієї з перевірок Служби внутрішнього аудиту з'ясувалося, що військовим понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області через кілька місяців після відступу росіян, виплатили щомісячну доплату у 100 тисяч грн.

Загалом на премії цьому підрозділу за період з вересня по грудень 2022 року витратили 6,5 млн гривень, хоча до районів ведення бойових дій Київська область на той час вже не належала.

Командир іншої військової частини видав наказ на виплату додаткової винагороди військовослужбовцям, які перебували у пункті постійної дислокації в Києві. Юристів, кадровиків, економістів, працівників відділу логістики та інший особовий склад військової частини преміювали, хоч вони несли службу далеко від передової. Служба внутрішнього аудиту встановила зайве використання майже 60 млн грн із бюджету.

Загалом же по Україні перевірки 40 військових частин виявили зловживання з виплатою "бойових" на 123 мільйони гривень.

Водночас у міністерстві наголошують на праві отримувати грошову винагороду всіх військовослужбовців, які виконують завдання в зонах без активних бойових дій (наприклад, у складі груп ППО).

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових

8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено. За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань.

10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

3 жовтня Міністерство оборони України розширило список посад військовослужбовців, які будуть отримувати додаткові винагороди. З 29 вересня нові суми платитимуть, зокрема, пораненим, інструкторам навчальних центрів, строковикам та курсантам.

На початок