Жителі Дніпра тепер отримують електронні рецепти на ліки: переваги й недоліки

Жителі Дніпра тепер отримують електронні рецепти на ліки: переваги й недоліки

Дніпрянам виписують електронні рецепти на ліки. Про це в ефірі програми «Тема дня» «Українського радіо UA: Дніпро» повідомила генеральна директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Ольга Шията.

За її словами, тестування нової системи тривало 10 днів.

З 24 серпня програма почала працювати у всіх лікарнях Дніпра За цей час мешканцям Дніпра вже виписали 5 тис. електронних рецептів на ліки.

«Пацієнту не обов’язково давати список ліків на папері. Одразу після огляду лікаря на телефон пацієнту прийде SMS-повідомлення, саме з ним і потрібно йти до аптеки за ліками. Для фармацевта там вказано назви препаратів та дозування. Виписка електронного рецепта значно економить час як пацієнту, так і лікарю», – сказала Ольга Шията.

За словами фармацевта Людмили Давидової, обслуговувати відвідувачів аптеки з електронними рецептами стало зручнішим.

«Все відображається в програмі, все, що виписано, ми одразу бачимо. Ми вводимо номер рецепта, одразу висвічується прізвище та ім'я лікаря, хворого та назва ліків», – каже Людмила Давидова.

Утім, за словами пацієнтки Людмили Тихонової, час це не економить, навпаки, іноді система «підвисає» і потрібно чекати довше ніж тоді, коли виписують рецепт на папері.

«Краще, зручніше, але не швидше. Перевага скоріше в тому, що не потрібно розбирати почерк лікаря, одразу чітко видно назву препарату, дозування та коли його вживати», – каже Людмила Тихонова.

Світлана Угнівенко

Що відомо

  • Вперше в Україні електронні рецепти у Дніпрі виписують за всіма трьома формами: «Доступні ліки», «1303» та звичайні ліки, які відпускаються лише за рецептом.

Читайте також

На початок