Понад 3500 випадків захворювання на інсульт зафіксовано у Запорізькій області за 2022 рік — ЗОДА

Понад 3500 випадків захворювання на інсульт зафіксовано у Запорізькій області за 2022 рік — ЗОДА

У Запоріжжі розповіли про загрозу інсультів для мешканців області
Дмитро Макаров, заступник генерального директора з дослідження фізичних і хімічних факторів. Фото: ЗОВА

У Запорізькій області за минулий 2022 рік на інсульт захворіли понад 3500 осіб, померло від цієї хвороби 777 осіб.

Про це сьогодні, 30 жовтня, під час брифінгу повідомив заступник генерального директора з дослідження фізичних і хімічних факторів Дмитро Макаров.

За словами Дмитра Макарова, в Україні кількість тих, кому встановили діагноз, тримається на рівні 100-140 тисяч осіб:

"В України кожні чотири хвилини людина хворіє на інсульт, а кожні десять хвилин вона від інсульту помирає. Тому проблема дуже серйозна", — зазначив Дмитро Макаров.

У Запорізькій області за 2022 рік на інсульт захворіли 3538 пацієнтів, померло 777. Це менше, ніж порівнювати з 2021 роком (5902 та 1548 осіб відповідно), проте суттєве зниження показників захворюваності на інсульти та смертності від цієї патології в нашій прифронтовій області, за словами Дмитра Макарова, не свідчить про покращення здоров’я громадян. Адже дані не є повними через тимчасову окупацію області та активну міграцію людей з регіону.

Як зазначив Дмитро Макаров, 80% випадків захворювання на інсульт можна було попередити. У 2006 році було започатковано відзначення Всесвітнього дня боротьби з інсультом для підвищення обізнаності населення:

"Інсульти є проблемою не суто медичною. Це проблема більше суспільна, адже ми на сьогодні маємо такі процеси в країні, які, на жаль, не додають нам у кількості населення. Якщо в такій ситуації ми будемо втрачати життя через процеси, які б ми могли попередити, це є не дуже правильно", — зазначив Дмитро Макаров.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок