На Полтавщині кількість хворих на скарлатину зменшилась. Це у порівнянні з показниками минулого тижня. Нині зафіксовано 11 людей, які захворіли на скарлатину. Найбільше таких пацієнтів у Полтавській та Кременчуцькій громадах.
Про це Суспільному повідомив лікар-епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.
Загалом на Полтавщині нині виявили 11 випадків захворювання на скарлатину, розповів лікар-епідеміолог Олександр Перцевий. У порівнянні із минулим тижнем, це на 22% менше.
"В прохолоднішу пору року, люди збираються групками, в приміщеннях, стараються десь зігрітися і тому більше контактують із можливими хворими", — каже лікар-епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

Як розповіла Оксана Литовченко, головним симптомом скарлатини є висип. Також спостерігають підвищення температури тіла, головний біль, загальну слабкість, біль у горлі та сухість шкіри.
"Ми про скарлатину знаємо, звісно. Знаємо, що немає щеплень, що треба вести себе обережно, особливо у громадському транспорті. Після громадського транспорту обробляти ручки і нічого не облизувати. Обов’язково приймаємо, особливо в осінній час, вітаміни, чаї трав’яні, з малиною. Обов’язково слухаємо лікаря. Це найосновніше, щоб не було ніяких побічних негативних наслідків", — говорить відвідувачка поліклініки Оксана Даценко.

Найчастіше це захворювання вражає дітей, каже лікарка.
"Так, як це бактеріальна інфекція і доволі така серйозна бактерія цей стрептокок, потрібно лікувати антибіотиком. Це дуже важливо. Тому що, якщо повним курсом не пролікувати антибіотиком, то можливі ускладнення. Можуть бути ускладнення, як хвороби нирок, гломерулонефрит, з серцем проблеми можуть бути, із суглобами. Тому, обов’язково у протоколі лікування скарлатини є обстеження після лікування", — каже педіатриня дитячого поліклінічного відділення №3 у Полтаві Оксана Литовченко.
"Скарлатина – це абсолютно неконтрольоване захворювання, тому, що від неї немає вакцини і якось вберегтись дуже складно. Рекомендують по профілактиці, лише загальноприйняті правила гігієни. Мити руки після прогулянки, перед їжею, провітрювати приміщення, гуляти на свіжому повітрі і не контактувати з хворими", — каже лікар-епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: