Протягом вересня запоріжці можуть проголосувати за проекти "Громадського бюджету -2020"

Протягом вересня запоріжці можуть проголосувати за проекти "Громадського бюджету -2020"

Протягом вересня запоріжці можуть проголосувати за проекти "Громадського бюджету -2020" Суспільне Запоріжжя

З 1 вересня протягом місяця запоріжці зможуть віддати свій голос на підтримку відразу двох проектів - завдяки онлайн голосуванню. З поданих майже 200 заявок на "Громадський бюджет-2020", до голосування дійшли 120 проектів містян.

За умовами цьогорічного проекту "Громадський бюджет" кожен охочий запоріжець міг подати два проекти – великий із кошторисом від 400 тисяч до одного мільйону гривень, та малий - із бюджетом до 400 тисяч. Мешканка Запоріжжя Галина Азарова не вперше бере участь у проекті. Чотири роки тому вона виграла конкурсний відбір на встановлення пам’ятного знаку людям з ВІЛ/СНІД "Червона стрічка" у сквері імені Олександра Поляка.

У Запоріжжі триває реалізація щорічного проекту "Громадський бюджет"Суспільне Запоріжжя

Пам’ятний знак людям з ВІЛ/СНІД "Червона стрічка" у сквері імені Олександра Поляка

Нині планує облаштувати на зеленій зоні Набережної магістралі спеціальний майданчик для вигулу та дресури собак. Локація для реалізації проекту обрана поблизу будинків по вулиці Запорізькій: "Аналізуючи взагалі досвід Європейських країн, дуже багато облаштовано місць для вигулу, дресури та тренування собак. У нас тут ми бачимо дуже велику територію і я проживаю не так далеко від цього і кожного вечора гуляючи з дітьми на дитячому майданчику спостерігаємо, що тут постійно вигулюють собак. Тому виникла ця ідея".

Галина Азарова до проект "Громадський бюджет" подала заявку на створення майданчика для вигулу собакСуспільне Запоріжжя

Галина Азарова, учасниця проекту "Громадський бюджет" пропонує створити спеціальний майданчик для вигулу собак

За задумом Галини Азарової майданчик для вигулу собак буде безкоштовним. Його планують розділити на спеціальні локації із 20 атракціонами для тренувань, спорудити лавки для відпочинку, встановити освітлення та огорожу.

У Запоріжжі триває реалізація щорічного проекту "Громадський бюджет"Суспільне Запоріжжя

Майданчик для вигулу собак Галина Азарова пропонує облаштувати на вулиці Запорізькій

Цьогорічні карантинні заходи торкнулися системи голосування "Громадського бюджету", каже головна спеціалістка відділу по забезпеченню роботи офіційного сайту міської влади управління внутрішньої політики Запорізького міськвиконкому Ольга Гранько.

У Запоріжжі триває реалізація щорічного проекту "Громадський бюджет"Суспільне Запоріжжя

Ольга Гранько, головна спеціалістка відділу по забезпеченню роботи офіційного сайту міської влади управління внутрішньої політики Запорізького міськвиконкому

Відмовившись від паперового голосування через обмеження доступу до районних адміністрацій, організатори завдяки електронному волевиявленню практично унеможливлюють фальсифікацію процесу голосування: "Були такі випадки, коли бюлетені роздавалися, наприклад, у школі батькам та учням, і потім були масові «вкиди» бюлетенів. Звісно, це все перевірялося і всі голоси списувалися протоколом засідання комісії координаційної ради з питань «Громадського бюджету». Але це зазвичай додавало всім роботи і ставило авторів проектів у нерівні умови, тому що не у всіх є доступ до так званого адмінресурсу, коли людина може навіть просто привести автобус людей на підтримку проекту,"- каже Ольга Гранько.

За словами голови координаційної ради з питань громадського бюджету міста Запоріжжя Катерини Акули, цьогоріч більша частина проектів замість вирішення точкових соціальних проблем спрямована на покращення інфраструктури міста: "Ми зрештою зіштовхнули отой потяг і підходимо до суті проекту «Громадського бюджету», а суть його залишається однаковою – частину бюджету витрачають не депутати, а саме містяни, за їх спрямуванням. Ідея має бути креативна, класна, нестандартна і така, яку ніколи не виконають за кошти бюджету міста".

У Запоріжжі триває реалізація щорічного проекту "Громадський бюджет"Суспільне Запоріжжя

Катерина Акула, голова координаційної ради з питань громадського бюджету міста Запоріжжя

З 2016 року, коли почала працювати відповідна програма у Запоріжжі, було реалізовано близько ста проектів містян. Загальний кошторис проекту "Громадський бюджет-2020" становить 10 мільйонів гривень, каже Катерина Акула. Для порівняння: на реалізації такого проекту у Києві виділяють трохи менше 300 мільйонів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди