Білоруська співачка переїхала до України

Білоруська співачка переїхала до України

Білоруська співачка переїхала до України Facebook Shuma Руся

Вокалістка білоруського гурту Shuma Руся – Марина Шукюрова – з міркувань безпеки переїхала до України з Білорусі.

"Я виїхала з (дочкою – ред.) Аєю до Києва, залишатися вдома для нас стало небезпечно. Сьогодні я починаю зустрічатися з медіа і фондами, у мене тепер розв'язані руки та повертається продуктивність. Не секрет, що я вже багато років працюю з НДО, що пов'язані з правами людини, демократичною громадянською спільнотою, політикою і культурою", — написала Шукюрова у Facebook.

Вона також зазначила, що шукає шляхи підтримати музичну галузь у ситуації, коли їхня діяльність заморожена, музиканти звільняються, промоутери "недієздатні через беззаконня в Білорусі".

Раніше Shuma зверталася до білоруського Національного центру інтелектуальної власності через те, що білоруське ТБ без дозволу використовувало її музику. У центрі підтвердили порушення авторських прав, однак зазначили, що такий судовий процес у Білорусі ніхто не вигравав.

Що відомо

  • У Білорусі з 9 серпня тривають протести. Люди не згодні з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів. За даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його опонентку Світлану Тихановську — 10,1%.
  • З 17 серпня у Білорусі розпочалися страйки на великих промислових підприємствах.
  • Наразі офіційно підтверджені смерті трьох білоруських протестувальників. Лукашенко нагородив понад три сотні силовиків і привів війська на заході країни у повну бойову готовність.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі й пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.
  • 1 вересня приватні компанії та держпідприємства Білорусі оголосили загальнонаціональний страйк.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше