Повернення у класи: як адаптовуються полтавські школярі після карантину

Повернення у класи: як адаптовуються полтавські школярі після карантину

Повернення у класи: як адаптовуються полтавські школярі після карантину

Майже пів року школярі перебували вдома. Спочатку − на карантині, а потім − на літніх канікулах. За цей час у них з'явилися нові звички та сформувався домашній ритм життя. Та вже 1 вересня у Полтаві діти пішли до школи. Суспільне запитало у вчителів одного з полтавських ліцеїв, як вони допомагають учням призвичаїтися до навчального процесу із новими карантинними правилами.

"Навчання в усіх класах починається одночасно," − розповідає директорка полтавського ліцею № 3 Ірина Гринь.

Але приходять учні до школи у різний час і через різні входи. Учителі зустрічають школярів і перевіряють у них температуру. Якщо учень забув маску, то йому видають у закладі запасну.

Перед початком навчання медсестра проходить усі класи. Нагадує про необхідність користуватися маскою, антисептиками, мити руки після вулиці та перед прийомом їжі тощо.

Медсестра показує, як правильно мити руки

Медсестра показує, як правильно мити руки

Вчителька початкових класів Наталія Хрипко каже: "Що хоча вчителі і боялися, що дітям буде важко адаптуватися, але носити маски і мити частіше руки вже стало для них звичкою".

У кожного класу є урок-дискусія. На ньому вчителі пояснюють дітям їхні почуття, говорять про можливі емоції і реакції та заохочують. Також звертають увагу на їхні успіхи і досягнення.

"Незважаючи ні на що, у нас триває конкурс "Кращий клас року". Ми заохочуємо дітей бути прикладом в усьому, ініціювати цікаві проєкти, але з дотриманням карантинних норм. Це дає імпульс позитиву," − розповідає директорка ліцею № 3 Ірина Гринь.

Урок-дискусія в ліцеї

Урок-дискусія в ліцеї

У зв’язку з пандемією COVID-19 кожній дитині знадобиться час, щоб звикнути до всіх карантинних вимог і правил у школі. Тому тут важлива підтримка не тільки вчителів, але й батьків. Викладачі зауважують, що родини по-різному сприймають карантинні обмеження. Приміром, сім'я одного школяра під час карантину повністю ізолювалася від оточуючих.

"Тобто дитина налаштована з острахом, і ми намагаємося приділити їй більше уваги. Для того, щоб вона не боялася, ми їй, передусім, власним прикладом показуємо, що треба лишатися спокійним та емоційно стійким", - додає Ірина Гринь.

А щоб знизити хвилювання у батьків, вчителі відправляють їм звіти у вайбер-групи:

"Про те, що обробляються всі поверхні, що клавіатури обмотані харчовою плівкою. Щоб батьки розуміли, що ми у безпечних умовах", − каже директорка.

А щоб адаптувати дітей до навчального процесу, то вчителі виокремлюють години на повторення матеріалу. У перший місяць навчання проводити "зрізи" знань, контрольні чи тести не будуть. Намагаються вичитувати складні теми цьогорічної програми, поки діти в школі. Оскільки не виключають, що можуть повернутися знову до дистанційного навчання, якщо кількість хворих на COVID-19 буде зростати.

Школярі повторюють пройдений матеріал

Школярі повторюють пройдений матеріал

Вчитель історії Оксана Каневська зауважує, що навчання онлайн має позитивні моменти:

"Діти навчилися самостійно шукати інформацію, фільтрувати та аналізувати її. Цей досвід знадобиться нам і зараз. Також ми помітили, що деякі діти в класі працювали слабо, а під час дистанційного навчання вони показали себе з кращого боку. Часто в школі друг чи подружка, які сидять поруч, можуть відволікати. Тому зараз будемо направляти дітей опановувати себе і дисциплінуватися у межах класу".

Щоб допомогти дисциплінуватися учням 5-7 класів, вчителька використовує приклади успіху інших людей. Каже, що це мотивує і додає позитивного настрою.

Із дітьми у початкових класах викладачі проводять фізкультхвилинки та роблять вправи для очей. Це допомагає, кажуть, фізично зняти стрес.

Вчителі ліцею зауважують, що діти скучили за спілкуванням. Їм потрібен простір, де вони просто сміються і діляться емоціями. Тож радять батькам вдома менше говорити про оцінки і досягнення, а більше підтримувати ініціативи дітей в усьому. Особливо у перші місяці навчання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди