Пошкоджене житло. У Миколаєві 44 відсотки заяв отримали відмову на відшкодування збитків

Пошкоджене житло. У Миколаєві 44 відсотки заяв отримали відмову на відшкодування збитків

Пошкоджене житло. У Миколаєві 44 відсотки заяв отримали відмову на відшкодування збитків
Пошкоджений будинок у Миколаєві. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Жителі Миколаєва надіслали 1 791 заявку на відшкодування збитків в рамках програми "єВідновлення". Відмову отримали 44 відсотки з 917 опрацьованих заяв.

Про це розповів під час брифінгу заступник директора Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради Ігор Набатов.

Одна із причин — незгода мешканців на демонтаж пошкоджених під'їздів будівель.

"Якщо брати показник, який діє — це 21 тисяча 156 гривень за квадратний метр. Візьмемо Крилова, 54. Там є 1, 2 і 3-кімнатні квартири. Середня площа однокімнатної – 35 квадратних метрів, двокімнатної — 50 квадратів і трикімнатної – 67 квадратів", — розповідає Ігор Набатов.

За словами посадовця, якщо помножити показник опосередкованої вартості на квадрати, то відповідно до вимог постанови 600 — мешканці могли б отримати житловий сертифікат по однокімнатній квартирі на 740 тисяч гривень, по двокімнатній — 1 мільйон 64 тисячі гривень і по трикімнатній — приблизно 1 мільйон 428 тисяч гривень.

Брифінг
Директор департаменту ЖКГ Дмитро Бездольний та заступник директора Департаменту ЖКХ Миколаївської міської ради Ігор Набатов. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

"Якщо люди не захочуть йти на демонтаж — ми будемо змушені просто огородити ці території, щоб вони не несли небезпеку для тих, хто проходить повз. За ту вартість квадратного метра, що пропонує компенсацію держава, без проблем можна знайти житло на вторинному ринку", — говорить директор департаменту ЖКГ Дмитро Бездольний.

Зі слів Набатова, станом на 27 жовтня містянам в рамках "єВідновлення" вже виплатили 8 мільйонів 244 тисячі гривень.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок