Чехова – на Героїв "Азова". У Нікополі обговорюють перейменування ще 26 вулиць

Чехова – на Героїв "Азова". У Нікополі обговорюють перейменування ще 26 вулиць

Чехова – на Героїв "Азова". У Нікополі обговорюють перейменування ще 26 вулиць
Ілюстративне фото: Нікопольська міська рада

У Нікополі на Дніпропетровщині в рамках дерусифікації розпочалося громадське обговорення перейменування назв вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки.

Про це сказано в повідомленні пресслужби міської ради.

Пропонують перейменувати загалом 26 вулиць, провулків, скверів тощо.

Так вулицю Багратіона хочуть переназвати на честь Мстислава Великого, старшого сина Великого Київського Князя Володимира Мономаха, вулиця Білоруську – на Гійома Де Боплана, військового інженера-фортифікатора, який керував будівництвом фортеці Кодак, вулицю Віктора Усова – на Дмитра Яворницького, українського історика й громадського діяча, який здійснив численні науково-пошукові експедиції на території Нікопольського краю, вулицю Гагаріна – на Петра Калнишевського, останнього кошового отамана Війська Запорозького Низового, вулицю Іртиську – на Кастуся Калиновського, білоруського публіциста й правника, іменем якого названий один з українських добробатів, тощо.

Окрім того, вулиця Чехова має стати вулицею Героїв "Азова" в пам'ять про українських військовослужбовців і добровольців, учасників битви за Маріуполь, яка почалася після повномасштабного російського вторгнення в Україну й тривала до 20 травня 2022 року.

Громадське обговорення триватиме у формі електронної консультації до 27 листопада 2023 року. На сайті міськради Нікополя вказані контакти і є форма для подання пропозицій та зауважень. Результати громадського обговорення оприлюднять за 14 днів з дня закінчення обговорення на офіційному сайті міської ради.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок