"Головне — зберегти життя дітей та дорослих": Синєгубов розповів про евакуацію з Куп'янщини

"Головне — зберегти життя дітей та дорослих": Синєгубов розповів про евакуацію з Куп'янщини

"Головне — зберегти життя дітей та дорослих": Синєгубов розповів про евакуацію з Куп'янщини
Евакуація з деокупованого села на Харківщині. Весна 2022 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне

Волонтери будуть обходити кожну родину та житловий будинок у тих населених пунктах Куп'янщини, де планують оголосити примусову евакуацію сімей з дітьми. Рішення про це можуть ухвалити сьогодні, 27 жовтня, на засіданні Ради оборони Харківської області.

Про це розповів очільник ОВА Олег Синєгубов у відповідь на запитання кореспондентки Суспільне Харків.

"Ми будемо пропонувати людям тимчасове помешкання у Харкові та в інших населених пунктах області. Головне — зберегти життя дітей та дорослих. Є черговість прийняття рішення. Спочатку ми рекомендуємо виїжджати, після чого проводимо обов'язкову евакуацію, а далі — примусову. За допомогою поліції, служби у справах дітей пояснюємо людям, що вони мають зберегти життя своїм дітям. Будемо комунікувати з кожною родиною", — каже Синєгубов.

Евакуацію оголосили через постійні обстріли російської армії, пояснює очільник ОВА: "Евакуація жодним чином не пов'язана із планів ЗСУ на полі бою, українські захисники не здали окупантам жодного метра".

евакуація куп'янський район
Волонтери евакуюють жителів прифронтових громад Харківщини. Березень 2023 рік. Фото: Галина Харламова

Якщо Рада оборони області ухвалить рішення про примусову евакуацію, то направить матеріали до Міністерства реінтеграції, щоб остаточно затвердити рішення, зазначив Олег Синєгубов.

Також він додав, що з Борівської громади рекомендують виїжджати, бо населені пункти обстрілюють майже щодня з залпового вогню та далекобійною артилерією.

Що відомо про наміри оголосити примусову евакуацію з Куп'янщини

З 10 населених пунктів Харківської області планують оголосити примусову евакуацію дітей, повідомили в ОВА 25 жовтня.

9 серпня в Куп'янському районі оголосили обов'язкову евакуацію з усіх громад, окрім Великобурлуцької та Шевченківської.

З моменту деокупації з Куп'янського району поїхали близько 16 тисяч жителів. Станом на 20 жовтня темпи евакуації впали до десяти охочих на день, розповів очільник Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

За його даними, у Куп'янському районі залишається приблизно 42 тис. 300 людей зі 135 тисяч та понад чотирьох тисяч дітей. В зоні евакуації на обліку перебувають 275 дітей і приблизно 9500 дорослих.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок