У Києво-Печерській Лаврі поки не ввімкнули опалення, заповідник назвав причину

У Києво-Печерській Лаврі поки не ввімкнули опалення, заповідник назвав причину

З моменту старту опалювального сезону в Києві тепло поки не ввімкнули на території заповідника "Києво-Печерська лавра". Опалення відсутнє в усіх об'єктах, а не лише в корпусах, де проживають монахи Української православної церкви.

Про це інформує Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" у Facebook.

Повідомлення з'явилось у відповідь на поширення чуток у соцмережах про те, що "тільки у корпусах Києво-Печерської лаври, де залишилися ченці УПЦ, не ввімкнули опалення".

У заповіднику наголошують, що ця інформація не відповідає дійсності.

"Станом на 25 жовтня 2023 року у всіх приміщеннях та корпусах Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відсутнє централізоване опалення. Наразі триває процедура щодо укладення відповідних договорів на послуги з теплопостачання", — зазначили у відомстві.

Там додали, що представники УПЦ затримують передачу тепломереж на баланс заповідника і процедура повернення приміщень Нижньої лаври у власність держави триває.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. 2 грудня минулого року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня чоловічий монастир у Києво-Печерській Лаврі зареєстрували монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП). Ці храми повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду.

29 березня з УПЦ (МП) розірвали договір про оренду Нижньої Лаври.

10 серпня Господарський суд Києва зобов'язав УПЦ МП повернути національному заповіднику "Києво-Печерська Лавра" 79 об'єктів із Нижньої Лаври. А 9 серпня цей же суд по іншій справі визнав законним розірвання договору безоплатного користування майном Лаври. Підставою для розірвання стала низка порушень, встановлених під час перевірки комісією МКІП та заповідником.

Станом на вересень у Лаврі повернули під контроль держави 13 об'єктів, якими користувався монастир УПЦ.

На початок