У храмі села Золотолин Рівненського району сталося коротке замикання електромережі. Від цього дерев'яна церква Святого Дмитрія ХІХ століття, що була пам'яткою архітектури місцевого значення, згоріла вщент.
Таку попередню причину пожежі повідомили 25 жовтня у Facebook Рівненського райуправління ГУ ДСНС.
Дерев'яна церква Святого Дмитрія ПЦУ у селі Золотолин, якій понад 150 років, загорілася вночі 16 вересня. Понад три години рятувальники гасили пожежу.


Вогонь вщент знищив дерев'яну будівлю культової споруди розміром 20х7 м та церковне майно. Внаслідок пожежі травмованих та загиблих не було.
"Настільки сильна пожежа була, що дзвони не те, що плавилися, а цей метал згорів і залишилася малесенька частинка цього металу, розумієте, тобто все згоріло, нічого не збереглося", — розповідав Суспільному після пожежі настоятель храму Василь.
Пресофіцерка Нацполіції в області Катерина Загурська 19 вересня повідомила, що відкрили кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією — порушення пожежної або техногенної безпеки.

Що відомо про церкву
Церква Святого Дмитрія побудована у 1877 році за кошти парафіян на місці попереднього храму, який згорів у 1837 році. Культова споруда є пам'яткою архітектури місцевого значення.
Як йдеться у виданні "Дерев'яні церкви Рівненської області: архітектурна спадщина", архітектурний стиль церкви — це поєднання пізнього класицизму та неоросійської стилістики, яка була поширена на території Волині у другій половині ХІХ та на початку XX століття.
У 2022 році релігійна громада Золотолина перейшла до ПЦУ без настоятеля. Після того у церкві замінили перекриття та встановили автоматичні вимикачі електрики.
Після пожежі парафіяни заявили про наміри збудувати новий храм. А поки богослужіння планують проводити у розташованій поруч будівлі.
Поради ДСНС щодо електромереж
25 жовтня у Рівненському райуправлінні ГУ ДСНС повідомили, що в храмі сталося коротке замикання електромережі і назвали це попередньою причиною пожежі.
Також дали кілька порад, як запобігти таким загорянням:
- регулярно перевіряти стан кабелів та вилок;
- не підключайте до однієї розетки більше одного електроприладу;
- не застосовувати подовжувачі сумнівної якості, без ознайомлення з їхніми характеристиками.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook