Новообраний спікер Палати представників США розповів, який законопроєкт першим планує винести на голосування

Новообраний спікер Палати представників США розповів, який законопроєкт першим планує винести на голосування

Новообраний спікер Палати представників США розповів, який законопроєкт першим планує винести на голосування
Спікер Палати представників США Майк Джонсон. Фото: AP

Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що має намір винести на голосування одним із перших законопроєкт про допомогу обороні Ізраїлю.

Про це парламентар повідомив під час виступу в залі.

"Найбільший союзник нашої країни на Близькому Сході зазнає нападу. Перший законопроєкт, який я збираюся винести на розгляд, буде на підтримку нашого дорогого друга Ізраїлю", — сказав Джонсон.

Спікер зазначив, що потрібно "показати не лише Ізраїлю, але й цілому світу, що варварство ХАМАСу, яке всі побачили з екранів телевізорів, є жалюгідним та неправильним".

"Ми стоятимемо на стороні правого у цьому конфлікті", — додав парламентар.

Раніше Палата представників США обрала Майка Джонсона новим спікером.

До слова, президент Джо Байден планує передати у Конгрес пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань. Пакет міститиме понад 100 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 22 жовтня припустив, що наземна операція ЦАХАЛу в Секторі Гази може тривати три місяці.

На початок