"Нова українська школа": Київщина отримала понад 28 млн гривень на освітню реформу

"Нова українська школа": Київщина отримала понад 28 млн гривень на освітню реформу

Держава відновила фінансову підтримку реформи "Нова українська школа" (НУШ). Київщина отримала 28 млн 585 тис. грн відповідної освітньої субвенції.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КОДА Жанну Осипенко.

Зазначається, що загалом на реформу НУШ уряд виділив 473,3 млн грн. Ці кошти спрямують на придбання засобів навчання та обладнання для кабінетів 5-6 і пілотних 7 класів. А також на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають у таких класах, та підготовку тренерів-педагогів.

"Державна допомога буде розподілена між місцевими бюджетами пропорційно для кожної громади області, залежно від кількості класів, які почали працювати за новим стандартом. Зокрема, в цьому навчальному році у школах області працюють 2164 5-6 класів, у яких навчаються понад 50 тис. учнів. На їхні освітні потреби виділено 14,2 млн грн",— каже Осипенко.

За її словами, 11,3 млн грн державної підтримки одержать пілотні 7 класи. У 9 громадах Київської області в 11 закладах освіти 17 пілотних класів навчаються за новими програмами й методиками на рік раніше. Такі класи працюють у Богуславській, Боярській, Броварській, Гребінківській, Ірпінській, Коцюбинській, Пристоличній, Ржищівській та Петрівській територіальних громадах

Осипенко зауважила, що крім цього, 8 тис. педагогів, які працюють з такими класами, зможуть підвищити свою кваліфікацію. Їхнє навчання розпочнеться найближчим часом та буде організоване так, щоб освітяни мали можливість продовжувати навчання дітей у школах.

Реформа "Нова українська школа" триває в Україні сьомий рік. На сьогодні за новим Державним стандартом базової середньої освіти навчаються учні 1-4 класів, з 2022 року реформу почали впроваджувати в 5 класах. Цьогоріч за новим стандартом розпочали працювати 6 класи. Окрім того, є пілотні школи, які апробують Державний стандарт, підсумували в адміністрації.

На початок