Виїхали понад 2,5 млн людей: як працюють з початком повномасштабної війни у Могилів-Подільському прикордонному загоні

Виїхали понад 2,5 млн людей: як працюють з початком повномасштабної війни у Могилів-Подільському прикордонному загоні

Виїхали понад 2,5 млн людей: як працюють з початком повномасштабної війни у Могилів-Подільському прикордонному загоні
На фото в.о начальника Могилів-Подільського прикордонного загону Дмитро Лазебний

"Обстановка залишається стабільною та контрольованою", — так про ситуацію на українсько-молдовському кордоні під час брифінгу розповів в.о начальника Могилів-Подільського прикордонного загону Дмитро Лазебний.

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення через кордон було пропущено понад 2,5 мільйона людей та майже 400 тисяч транспортних засобів. 3 різних причин через кордон не пропустили понад 4 тисячі осіб, з яких 164 громадянина РФ.

Могилів-Подільський прикордонний загін охороняє державний кордон України з Республікою Молдова в межах двох контрольованих прикордонних районів Вінниччини: Могилів-Подільський та Тульчинський. Їх загальна протяжність понад 190 кілометрів.

Прикордонний загін відповідає за контроль 16 пунктів пропуску через державний кордон, з яких:

  • 6 автомобільних;
  • 2 повітряних;
  • 1 залізничний;
  • 2 поромних;
  • 5 річкових.

Нині перетин кордону можливий тільки у трьох міжнародних пунктах пропуску: для автомобільного сполучення "Могилів-Подільський — "Отач" та "Бронниця — Унгурь", для залізничного сполучення "Могилів-Подільський — Волчинець".

За словами Лазебного, у порівнянні з 2022 роком інтенсивного виїзду з України не фіксується.

"З початку введення правового режиму воєнного стану та станом на жовтень 2023 року через державний кордон встановленим порядком пропущено понад 2,5 мільйона осіб та майже 400 тисяч транспортних засобів. 3 різних причин через державний кордон не пропущено понад 4 тисячі осіб, з яких 164 громадянина російської федерації", — зазначив Дмитро Лазебний.

Могилів-Подільський прикордонний загін
Незаконний перетин кордону через річку Дністер. 1 вересня, 2023 року. Фото: Могилів-Подільський прикордонний загін

Незаконний перетин кордону

Крім того, на період воєнного стану тимчасово обмежено виїзд за кордон чоловіків призовного віку від 18 до 60 років.

"В період з лютого 2022 року на ділянці прикордонного загону виявлено 580 громадян України, які намагались ухилитись від військової служби або мобілізації, з яких 181 поза пунктами пропуску через державний кордон та 399 у пунктах пропуску, у тому числі 241 громадянин, який намагався перетнути державний кордон по підроблених документах на право перетину", — повідомив прикордонник.

За його словами, для незаконного перетину кордону використовують різні способи. Зокрема, громадянин України призовного віку на одному із пунктів пропуску показав свідоцтво про смерть дружини. За результатами додаткового контролю було виявлено, що дружина два місяці після дати смерті виїхала за кордон.

"Як і раніше, прикордонники щоденно повертають з пунктів пропуску велику кількість осіб, більшу частину з яких становлять чоловіки, що підпадають під обмеження виїзду за кордон на час дії воєнного стану", — пояснив Лазебний.

Також незаконний перетин кордону відбувається і за межами пунктів пропуску.

Могилів-Подільський прикордонний загін
Іноземець спробував дати прикордонникам 300 доларів США за пропуск на територію України. Фото: Могилів-Подільський прикордонний загін

З початку повномасштабного вторгнення було повідомлено про підозру 32 людям, притягнено до кримінальної відповідальності 18 осіб.

Крім того, було припинено діяльність чотирьох груп, які організували канали незаконного переправлення через кордон осіб, які підлягають мобілізації.

Нині до органів досудового розслідування направлено 103 повідомлення про кримінальні правопорушення.

На початок