У Бучі почали відновлення зруйнованої війною багатоповерхівки по вул. Яблунська

У Бучі почали відновлення зруйнованої війною багатоповерхівки по вул. Яблунська

У Бучі почали ремонт багатоповерхівки по вул. Яблунська, пошкодженої через агресію РФ
Утеплення фасаду пошкодженої багатоповерхівки по вул. Яблунська, 17, Буча, Київська область, жовтень 2023 р. Фото: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури/Facebook

У Бучі на Київщині стартували ремонтні роботи у житловій 9-поверхівці по вул. Яблунська, 17. Три поверхи цього будинку були зруйновані через бойові дії на початку повномасштабного вторгнення РФ. Там планують зробити капремонт у квартирах та під'їздах.

Про це інформує у Facebook Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури.

Повідомляється, що тендер на відбудову багатоповерхівки на Яблунській провели у липні цього року. Підрядник зобов'язався відбудувати три під'їзди із 7 по 9 поверхи.

Будівельні бригади очистили від руїн пошкоджені квартири і підсилюють пошкоджені опорні конструкції. Потім між поверхами замінять плити перекриття.

Капремонт також передбачає заміну пошкоджених вікон і балконних блоків. В усіх відновлених квартирах виконають внутрішнє оздоблення. Крім того, багатоповерхівку планують утеплити. Будівельники вже почали відповідні роботи на фасаді і цоколі.

До повномасштабної війни у цьому будинку проживали понад 400 мешканців.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок