У Василькові відновлюють пошкоджену вибуховою хвилею багатоповерхівку

У Василькові відновлюють пошкоджену вибуховою хвилею багатоповерхівку

У Василькові відновлюють пошкоджену вибуховою хвилею багатоповерхівку
У Валькові відновлюють пошкоджену багатоповерхівку. Фото: КОВА

У Василькові на Київщині відновлюють житлову багатоповерхівку на вулиці Декабристів.

Про це повідомляє КОВА.

Десятиповерхівка на 120 квартир була суттєво пошкоджена вибуховою хвилею ще на початку російського вторгнення.

Будівлю вже почали відновлювати за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Зокрема, демонтували пошкоджені конструкції. Наразі виконують фасадні роботи та утеплюють зовнішні стіни і горище.

У Валькові відновлюють пошкоджену вибуховою хвилею багатоповерхівку
Фото: КОВА

Капітальний ремонт передбачає також опорядження під'їзду та сходових клітин, внутрішнє оздоблення пошкоджених квартир.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок