За сприяння прокуратури Київщини державі повернули понад 7 млн гривень

За сприяння прокуратури Київщини державі повернули понад 7 млн гривень

Київська обласна прокуратура відстояла в суді інтереси держави та домоглася визнання недійсним договору закупівлі. Підприємство повернуло державі понад 7 млн гривень, отриманих за угодою.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Слідство встановило, що установа, яка належить до сфери управління Державної міграційної служби України, за результатами проведеного у 2018 році тендеру, уклала договір на реконструкцію належного їй приміщення.

У прокуратурі також з'ясували, що у відкритих торгах брали участь дві організації. Із переможцем у подальшому було укладено договір. Але під час закупівель учасники узгоджували свою поведінку, а це суперечить вимогам законодавства.

"Вчинення антиконкурентних узгоджених дій підтверджено рішенням Антимонопольного комітету України. Обидва суб'єкти господарювання притягнуті до відповідальності",— йдеться у повідомленні.

Що відомо про повернення Києву грошей, земельних ділянок і будівель

Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду Києва стосовно стягнення до міського бюджету 1,4 млн грн. Їх заборгувала комерційна установа за користування комунальною земельною ділянкою.

Столичні прокурори викрили порушення інтересів держави у бюджетній сфері. Йдеться про результати проведеної Департаментом КМДА закупівлі генераторів за кошти місцевого кошторису. Підприємство має повернути місту близько 3 млн гривень.

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

На початок