В Іспанії затримали контрабандистів, які вивезли з України "скіфське золото". Серед затриманих представник УПЦ МП

В Іспанії затримали контрабандистів, які вивезли з України "скіфське золото". Серед затриманих представник УПЦ МП

скіфське золото, пектораль
. Вивезена контрабандистами до Іспанії золота скіфська пектораль. Фото: СБУ

Служба безпеки України та правоохоронці Іспанії затримали контрабандистів, які у Мадриді хотіли продати "скіфське золото" з України на понад 60 млн євро.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

Зазначається, що результаті міжнародної спецоперації у Мадриді затримали п’ятьох учасників банди, які намагались незаконно реалізувати нелегально вивезені українські артефакти. Серед затриманих – представник УПЦ (МП) з України.

Під час слідчих дій у затриманих правоохоронці вилучили 11 викрадених золотих предметів культурної спадщини України на суму понад 60 млн євро. Йдеться про коштовні предмети VIII-IV століть до нашої ери, у тому числі золоті сережки, кулон, чокери та пектораль.

За даними слідства, фігуранти справи нелегально вивезли артефакти з України до Євросоюзу у період 2014-2020 років. Потім вони намагались "легалізувати" викрадені культурні цінності під виглядом придбання їх іноземними колекціонерами з подальшим перепродажем на чорному ринку.

"Правоохоронці поетапно задокументували злочинні дії фігурантів і затримали їх "на гарячому" під час перевезення українських артефактів. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності", — йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначили, що на вилучені артефакти накладено арешт і отримано висновок експертів, що вони належать до культурної спадщини України.

Крім того, тривають комплексні заходи для встановлення місця перебування всіх українських артефактів "Скіфського золота", які були викрадені з території України.

На початок