Найнижчий показник: до українських вишів вступили 86 кримчан

Найнижчий показник: до українських вишів вступили 86 кримчан

Найнижчий показник: до українських вишів вступили 86 кримчан
Студенти. Ілюстративне фото: freepik

За підсумками вступної кампанії, цього року до українських вищих навчальних закладів вступили 86 кримчан. Це — найнижчий показник з 2015 року.

Про це повідомила керівниця напрямку національної адвокації центру громадянської просвіти "Альменда" Валентина Потапова на брифінгу "Вступна кампанія 2023 для дітей з ТОТ АР Крим та м. Севастополь, як показник збереження зв'язків з молоддю на ТОТ".

За її словами, серед основних проблем, з якими зіткнулися абітурієнти з Криму, це брак інформації щодо вступу для жителів півострова та відсутність української мови в школах Криму, а також питання соціальної та фінансової підтримки для студентів, які бажають навчатися на материковій частині країни.

Потапова зазначила, щоб захистити кримських студентів, які вже вступили до українських вишів, потрібно скасувати норму про три місяці, протягом яких їм треба з'явитися у закладі. Необхідно продовжити цей період щонайменше до припинення активних бойових дій або на один рік.

Заступниця постійної представниці Президента України в АРК Ольга Куришко розповіла, що у загальну концепцію відновлення діяльності держави на деокупованій території включили освітній компонент.

"Це мають бути не загальні програми, яким зараз навчають на підконтрольній території, мають бути адаптивні програми, які включають й розуміють ті обставини, в яких діти проживали й навчалися цей період (9 років російської окупації — ред.)", — сказала вона.

З 2016 року в Україні діє система "спрощеного" вступу для дітей з тимчасово окупованих територій до українських закладів вищої освіти. Загалом за час окупації Криму правозахисники нарахували понад 123 тисячі випускників кримських шкіл. Майже 4 тисячі з них змогли отримати український атестат дистанційно, а ще 2,5 тисячі — стали студентами українських вишів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок