Допомога пораненим, поводження зі зброєю, мінно-вибухова безпека. У Кропивницькому військові навчають цивільних

Допомога пораненим, поводження зі зброєю, мінно-вибухова безпека. У Кропивницькому військові навчають цивільних

Допомога пораненим, поводження зі зброєю, мінно-вибухова безпека. У Кропивницькому військові навчають цивільних
Тренінг з тактичної медицини у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому цивільних навчають надавати допомогу пораненому, як діяти під час тривалого блекауту, залишатися на зв’язку під час вимкнення електрики, як поводитись зі зброєю та мінно-вибуховій безпеці. Заняття проводять військові.

Про це Суспільному розповіла координаторка Центру готовності цивільних Наталія Салімова. За її словами, основною метою центру є підготовка цивільного населення до можливої більшої мобілізації. Тренінги влаштовують кожного тижня, теми різні.

"Будемо проводити ще тренінги з медицини, є запити на тренінги з застосування дронів, снайпінгу — тренінгу з тактики, з елементарної розвідувальної діяльності. Тренінги, як пережити блекаут".

На тренінг з тактичної медицини до військових прийшли двадцятеро людей. Їм показали, як робити огляд, щоб виявити поранення і правильно надати допомогу. Військовий Олексій сказав, такі навички можуть врятувати життя людині до приїзду медиків.

"Основні критерії — це зупинення кровотечі та надання першої домедичної допомоги, щоб дотримати пораненого до приїзду швидкої".

За словами військового, одного заняття мало, треба тренуватись, поки не доведуть навички до автоматизму. Показав протоколи надання медичної допомоги, якими користуються військові.

"Протокол MARCH – це тактична медицина, яка розрахована на поступове надання допомоги, в нас вона розрахована на короткий час. Тому що, якщо бійця поранили, то це червона зона і нам потрібно, якнайшвидше зупинити кровотечу і витягувати його з червоної зони, хоча б до жовтої — до місця, де є якесь укриття".

Цивільних вчили зупиняти кровотечу на манекені зі штучною кров’ю.

На тренінг до військових вдруге приїхала Олена Корестієнко.

"Щось запам’ятаємо, сподіваюсь у якійсь такій ситуації, згадаємо, згодиться і будемо рятувати інших".

Серед учасників тренінгу — учасники громадської організації "Centuria", яка займається підготовкою молоді до захисту країни. Керівник осередку Андрій вважає, такі тренінги допомагають вдосконалити свої теоретичні та практичні навички.

"Один раз мені мої навички знадобились, це була непритомна людина, якій я надав першу домедичну допомогу, масаж серця. І вже після приїзду швидкої її лікарі докачали та вона прийшла у свідомість".

Тренінги безкоштовні, за бажанням можна зробити благодійний внесок. Брати участь можна з 14 років, зареєструвавшись на сторінці Центру у фейсбуці.

На початок