Переправлення чоловіків за кордон. У Кропивницькому перенесли обрання запобіжного заходу через відсутність адвоката

Переправлення чоловіків за кордон. У Кропивницькому перенесли обрання запобіжного заходу через відсутність адвоката

Переправлення чоловіків за кордон. У Кропивницькому перенесли обрання запобіжного заходу через відсутність адвоката
Засідання відбулось 23 жовтня 2023 року в Ленінському районному суді Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

У Ленінському районному суді Кропивницького не обрали запобіжний захід другому підозрюваному у справі про переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Його затримали разом зі спільником 17 жовтня. Під час судового засідання чоловік клопотав щодо потреби у безоплатній юридичній допомозі.

Під час судового засідання 23 жовтня, яке відвідало Суспільне, підозрюваний заборонив показувати своє обличчя та називати прізвище. За інформацією судді Леоніда Плохотніченка, підозрюваний – житель Гостомеля Київської області.

Військовозобов’язаним пропонували виїхати за межі країни як водіям, що перевозять гуманітарну допомогу для потреб армії, сказала прокурорка Марія Федотова.

"Підозрюваний був посередником іншого підозрюваного для того, щоб за грошову винагороду сприяти виготовленню документів, які були підставою для внесення до бази даних електронної системи "Шлях", щоб ухилянти від військової служби могли перетнути державний кордон України".

Зі слів прокурорки, за скоєне загрожує від семи до дев’яти років ув’язнення. Першому підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Це відбулось 19 жовтня. За її словами, для другого підозрюваного, просили аналогічний запобіжний захід.

Підозрюваний Едуард на засідання прийшов без захисника. Чоловік сказав, що не розуміє, в чому його підозрюють та не має грошей на послуги адвоката.

"Я не розуміюсь у цих матеріалах, мені потрібна правова допомога. Живу із сином, син працює, з цього ми живемо. У нас (в Гостомелі – ред.) розбомбило все, знайти роботу там неможливо, всі підприємства зруйновані".

Підозрюваний клопотав щодо потреби у безоплатній юридичній допомозі. З його слів, письмове повідомлення про підозру вручили за відсутності захисника.

Через відсутність у підозрюваного адвоката запобіжний захід йому не обрали. Суддя вирішив, що засідання за участю адвоката відбудеться наступного тижня.

На початок