Понад два місяці вважався зниклим безвісти. На фронті загинув воїн, альпініст з Івано-Франківщини Олег Павлишин

Понад два місяці вважався зниклим безвісти. На фронті загинув воїн, альпініст з Івано-Франківщини Олег Павлишин

Уточнено
Понад два місяці вважався зниклим безвісти. На фронті загинув воїн, альпініст з Івано-Франківщини Олег Павлишин
Фото: Facebook/Зіновій Андрійович

14 серпня 2023 року на Запоріжжі загинув 45-літній військовослужбовець з Надвірнянської громади, що на Івано-Франківщині, Олег Павлишин. Чоловік був альпіністом, лижником, разом з товаришами зійшов не на одну вершину не лише в Україні, а й за кордоном.

Загибель воїна Суспільному підтвердив голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович. Він розповів, що Олег Павлишин понад два місяці вважався зниклим безвісти.

"Олег зник у серпні 2023 року. 14 серпня він востаннє виходив на зв'язок. 23 серпня вже офіційно повідомили дружині Світлані, що її чоловік зник", — говорить Зіновій Андрійович.

За його словами, згідно з офіційною інформацією Олег загинув 14 серпня 2023 року поблизу села Роботине Запорізької області.

"21 жовтня 2023 року нам повідомили, що Олега впізнали — збіглася його ДНК з ДНК рідних", — говорить Зіновій Андрійович.

Альпініст з Івано-Франківщини Олег Павлишин
Олег Павлишин. Фото: Facebook/Олег Павлишин

У коментарі Суспільному голова Яремчанської громади Андрій Мироняк, який добре знав полеглого воїна, розповів, що Олег — родом із Надвірної. Його дружина Світлана теж. Олег Павлишин — батько трьох дітей. На війну чоловіка мобілізували у 2022 році — повістку йому принесли приблизно через пів року після початку повномасштабного вторгнення РФ.

"Орієнтовно 17 років тому у Микуличині Олег побудував невеличкий туристичний готель, вів бізнес, займався туризмом, альпінізмом. Був в Альпах. Він — великий спортсмен, кандидат у майстри спорту з дзюдо і рукопашного бою", — говорить Андрій Мироняк.

Голова Федерації альпінізму і скелелазіння Івано-Франківської області Олексій Тригуб'як каже, що знав Олега Павлишина з 2019 року.

"Знав його, як сильну духом людину, мужню особистість. Ми були в одній ком'юніті скелелазів, лижників, певний час жили поруч. Він займався скітурамиСкітур – це проходження маршрутів на спеціальних лижах з камусами (спеціальними лижами), які завдяки своїй конструкції дозволяють як підійматися вгору, рухатися рівними поверхнями й швидкісно спускатися схилами. . Ми часто з ним ходили на скелі, разом лазили, перетиналися поблизу підніжжя гори Монблан", — розповідає Олексій Тригуб'як.

Альпініст з Івано-Франківщини Олег Павлишин
Фото: Facebook/Олег Павлишин

У 2021 році Олег Павлишин разом зі своїми друзями відкрив новий маршрут "Група подовженого дня" на вершину гори Grykat e Hapeta (2625 м) в Албанії. Це було одне з останніх сходжень прикарпатського альпініста.

Зі слів Олексія Тригуб'яка, такі воїни, як Олег Павлишин, заслуговують на повагу, адже чимало зробили й продовжують робити для України.

"У цей час український альпінізм зазнає непоправних втрат. Альпіністи — дуже відчайдушні й відважні люди. Вони одними з перших стали на захист країни. Впевнений, те, що Олег пережив у горах, усі його спортивні навички він вдало використав на війні", — каже Олексій Тригуб'як.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок