Навчальний рік у вишах Херсонщини розпочнеться з 14 вересня

Навчальний рік у вишах Херсонщини розпочнеться з 14 вересня

Навчальний рік у вишах Херсонщини розпочнеться з 14 вересня Суспільне Херсон

З 14 вересня розпочнеться навчальний рік у вишах Херсонської області. У херсонському державному університеті навчається близько 5 тисяч студентів. Як проходитиме навчальний процес в умовах карантинних обмежень розповів Суспільному проректор з навчання та науково –педагогічної роботи ХДУ Віталій Кобець.

Мінімальне переміщення студентів між корпусами, наповнюваність аудиторій не більше ніж на 50% та масковий режим. Це не повний перелік умов, в яких буде проходити навчальний рік для студентів ХДУ, говорить проректор вишу Віталій Кобець:

"Інші засоби індивідуального захисту – антисептики, які будуть знаходитись біля аудиторій і якими можна продезінфікувати руки і особливо поверхні контактні. У нас передбачений режим провітрювання. Після кожної пари не менше 10 хв. Відповідно до рекомендацій Мінохорониздоров'я. Ми будемо максимально мінімізувати переміщення студентів як між корпусами, так і між аудиторіями. Ми будемо дотримуватись більш жорстких засобів наповнюваності аудиторій".

Віталій Кобець розказав, що дистанційна та очна форми навчання останнім часом діють паралельно. Такі вимоги сучасного освітнього процесу в умовах карантину. У виші працюють з двома онлайн - платформами та іншими формами дистанційного навчання.

"Якщо раніше ці платформи використовувались на 30 %, то зараз на 70%. Збільшилась завантаженість, знадобились додаткові сервери, хмарні сервіси, щоб зберегти цю інформацію. Одними платформами це не обмежується".

Розпочалися заняття, але не для всіх курсів і у Херсонському державному аграрно-економічному університеті. З першого вересня на навчання вийшли студенти 2- 4 курсів та заочники. У першокурсників лекції розпочнуться з 15 вересня, розказує перша проректорка Херсонського університету Вікторія Грабовська. Через карантин, продовжує жінка, навчання проходить за змішаною системою: студенти самі обирають, як відвідувати лекції – дистанційно чи очно.

"Науково-навчальний процес побудовано таким чином, що спочатку проходять начитки, лекційні тижні. Здобувачі освіти мають можливість знаходитись або у гуртожитку, або вдома, або у невеличких групах в аудиторіях. Коли почнуться практичні навчання, за кожною групою закріплюється своя аудиторія, наразі вже розроблено маршрути, схеми та графіки того, як студенти будуть діставатись того чи іншого корпусу", - говорить Вікторія Грабовська.

Викладачка Ольга Карташова 4-му курсу розказує про управління і адміністрування. Лекцію проводить онлайн:

"Звичайно хочеться побачити хлопців і дівчат, їх очі. Послухати їх живі запитання. Але зараз на фоні всіх технологічних можливостей у них не має жодних обмежень, щоб отримати нові знання. Це досить корисний досвід".

Також, розказує Вікторія Грабовська, є такі дисципліни, які можуть викладатися не лише в аудиторіях. Такі заняття, продовжує жінка, перенесли у дендропарк університету. Кількість студентів у таких групах до 20, а в аудиторіях дозволено до 10. За очними заняттями скучив студент Едуард Сундуков. Хлопець говорить, що "живого” спілкування з викладачем особливо не вистачає підчас практичних завдань:

"За звичайним заняттям, на місці, дуже скучив. Коли навчаєшся онлайн багато чого не можеш зрозуміти. Вчитель не завжди може пояснити тобі дистанційно все те, що ти його питаєш".

Ольга Ляшенко, В’ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди